HTC Exodus 1 "Blockchain Telefon" Özellikleri ve Fiyatı

HTC, merakla beklenen blockchain telefonu Exodus 1’i duyurdu. Sadece Bitcoin veya Ethereum kullanılarak satın alınabilen HTC Exodus 1, öne çıkan özellikleri, fiyatı, tüm detaylarıyla haberimizde.

HTC Exodus 1 Özellikleri:

Piyasadan neredeyse silindi diyebileceğimiz Tayvanla üretici HTC, blockchain tabanlı akıllı telefon modeli HTC Exodus 1’i resmi olarak duyurdu. Blockchain teknolojisine sahip ikinci akıllı telefon olan Exodus 1, kripto para alım-satımıyla uğraşan kişiler için içerisinde güvenli bir cüzdan içeriyor. Kripto para birimi anahtarlarının yanında tüm diğer kişisel veriler Android sisteminden ayrı bir bölgede, güvenli bir alanda saklanıyor. Kullanıcıların Bitcoin, Ethereum gibi kripto para birimlerinin para ticaretini yapabilmesini sağlayan telefonda çalınmalara, kaybolmalara karşı önlem de alınmış. Kullanıcının telefonu çaldırma, kaybetme veya anahtar bilgilerini unutma ihtimaline karşı bir sosyal anahtar kurtarma mekanizması yapmış HTC. Kurtarma bilgileri anahtar yönetim uygulaması üzerinden sizin seçtiğiniz kişilerle gizli paylaşım algoritması kullanılarak paylaşılıyor.

HTC’nin üst düzey yöneticilerinden Phil Chen’in kullanıcılar arasında bitcoin ticaretini kolaylaştırmak için aracı eden, kullanıcıya kendi kimliğine sahip olma izni veren bir akıllı telefon olarak öne çıkardığı Exodus 1, 6 inç HD+ 18:9 ekrana sahip. 16MP çift arka kamera, 8MP bokeh efekti verebilen ve 4K 60FPS video kaydetme yeteneğine sahip çift selfie kamera ile gelen telefonun kalbinde Qualcomm Snapdragon 845 işlemci yer alıyor. 6GB RAM 128GB depolama alanı sunan telefon, 3500 mAh bataryadan güç alıyor. Telefonda IP68 sertifikasının olduğunu belirtelim. Kutusundan Android Oreo işletim sistemiyle çıkıyor.

HTC Exodus 1 Fiyatı ve Çıkış Tarihi:

HTC Exodus 1, 960$ fiyat etiketiyle Aralık ayında 34 ülke ve bölgede satışa sunulacak. Blockchain tabanlı Android telefon, şu anda ön siparişte ancak satın almak için 0.15 BTC veya 4.78 ETH’a sahip olmanız gerekiyor.