HTC Gelirlerini Büyük Oranda Artırdı

HTC Gelirlerini Büyük Oranda Artırdı

En büyük telefon üreticilerinden HTC, hissedarlarını bilgilendirmek için yaptığı toplantıların yenisinde, geçtiğimiz aya dair gelirlerini açıkladı. Yapılan açıklamaya göre şirket eylül ayında gelirlerini bir önceki aya nazaran yüzde 41.8 artırmayı başardı.

Kasım 2015'ten bu yana elde edilen en büyük artışı yakalayan HTC, sadece eylül ayında 417.9 milyon dolarlık gelir elde etmeyi başardı. Bu başarının altında HTC 10'un çok tutulmasının yattığı söylenirken, HTC Vive'ın da VR cihazları dört gözle bekleyenler tarafından hemen alınmaya başlamasıyla gelirlerin daha da arttığı belirtildi. Tüm bu yüksek gelirlerin yanı sıra Google ile Pixel ve Pixel XL'in üretimi konusunda anlaşan HTC'nin gelirlerini daha da arttırması bekleniyor.

Google ile birlikte üretilecek telefonların satış performanslarının yüksek olması beklenirken, iki telefonun toplamda 3-4 milyon arası bir rakama ulaşması düşünülüyor. Tahmini satış rakamlarına ulaşılması halinde, HTC'nin bir sonraki finansal çeyrekte gelirlerini yüzde 50 oranında arttıracağı da konuşulanlar arasında kendisine yer bulmuş durumda. HTC'nin geçtiğimiz yıl boyunca 5.5 - 6 milyon arasında telefon satışı yaptığı düşünülürse, Pixel serisinin satışlarının şirkete önemli bir ivme kazandıracağı aşikar. 

HTC 10 Desire Çok Uygun Bir Fiyatla Birlikte Geliyor

HTC Desire 10 Pro Göründü

Asus Zenfone 3 Deluxe, iPhone 6S Plus, Galaxy S7 Edge, Xperia X Performance, LG G5 ve HTC 10 Karşılaştırması

YORUMLAR