HTC, Hakkında Çıkan Asus Satın Alacak Haberlerini Yalanladı!

HTC, Hakkında Çıkan Asus Satın Alacak Haberlerini Yalanladı!

Geçtiğimiz hafta sizlerle paylaştığımız ASUS, HTC'yi Alma Planları Yapıyor haberimizde Asus'un son dönemde düşüş yaşayan HTC'yi satın alma ile ilgilendiği ve bunun Asus yönetim kurulu başkanı Jhonny Shih tarafından da resmi olarak dile getirildiğini iletmiştik.

Asus, kötü giden HTC'yi satın alma ile ilgilendiğini belirtmesine belirtti ama HTC tarafından yapılan açıklama ile haber bir nevi yalanlandı. Satın alma ile ilgilenmediğini belirten HTC firması, aynı zamanda Asus ile ilgili bu konu hakkında herhangi bir görüşme gerçekleşmediğinin de altını çizerek vurguladı.

Diğer yandan zan altında kalmış gibi görünen Asus firması da yapmış Johhny Shih'in dediklerine göre zaten HTC'ye herhangi bir satın alma fiyat önerisi yapmadığını ve bu nedenle resmi bir teklif bulunmadığını belirtmişti. Yine de HTC'yi satın alma ile ilgili resmi ve ilk ağızdan açıklamalar yapan Asus, bakalım HTC'nin satın alma ile ilgilenmediğini belirttikten sonra nasıl tutum sergileyecek.

Uluslararası güçlü bir firma olan HTC, Asustek ile görüşmedikleri gibi böyle bir satış da düşünmediğini de dile getirirken, kaliteli ve yaratıcı akıllı cihazlar üretmeye devam edeceğini açıkladı.

Son bir kaç yılda istediği satış rakamlarına ulaşamayan HTC, geçtiğimiz çeyrekte net kar açıklamasına rağmen son dönemde çıkan HTC One M9 ile birlikte bu çeyrekte büyük ihtimalle zarar açıklayacak. İşlerin tam olarak yolunda gitmemesinden dolayı ortaya çıkan satılacak mı haberlerini yalanlayan Tayvan'lı teknoloji devi, tam gaz yola devam edeceğini dile getirdi.

HTC'nin son bir kaç yılda çıkarmış olduğu akıllı cihazlar ile ilgili bir cümle söylemeniz gerekse ne derdiniz? Aşağıdaki yorum bölümünden ya da Twitter adresi üzerinden bizlere iletebilirsiniz.

LYS 2015 Soru ve Cevapları Açıklandı

YORUMLAR