HTC Havlu Attı, Stagefright Güvenlik Güncellemelerini Askıya Alıyor

HTC Havlu Attı, Stagefright Güvenlik Güncellemelerini Askıya Alıyor

Stagefright tehdidinin başlamasıyla beraber Android cihazlarda güvenlik güncellemelerinin ayda bir yapılmasına karar verilmiş ve bu karara pek çok dev kuruluş imza atmıştı. HTC bu güncellemeleri aylık olarak yapmayacağını açıkladı.

LG, Samsung ve Google Android işletim belasının “kanseri” olarak adlandırılan Stagefright tehdidine karşı birlik olmuşlardı. Her 3 şirkette her ay cihazlara güvenlik güncellemeleri yapmaya söz vermiş ve bunu bir karara başlayarak düzenli olarak yapmaya başlamışlardı. Bu anlaşmaya HTC’de dahil olmaya karar vermişti ancak son aylarını sıkıntılarla boğuşarak geçiren HTC, maalesef bu konuda bir söz veremeyeceklerini açıkladı. HTC’nin bu kararı aslında Android kullanıcıları için bir hayal kırıklığı anlamına da geliyor. Satış sonrası sürdürülebilir güvenlik hizmeti vermekte geri adım atan şirkete olan güven daha da sarsılacak gibi görünüyor.

HTC’nin önce ittifak sözü verip sonra bundan vazgeçmesi Android dünyasında pek hoş karşılanmadı. Bu noktada HTC için yeni bir bunalım döneminin başlamış olabileceğinin sinyallerinin alındığı da konuşuluyor. 

Stagefright Tehdidi Kendini Güncelledi, Stagefright 2 Daha da Tehlikeli

YORUMLAR