HTC Hız Kesmiyor, Dünya Standartlarının da Üzerinde İki Kamera ile Geliyor

HTC Hız Kesmiyor, Dünya Standartlarının da Üzerinde İki Kamera ile Geliyor

HTC hakkında her ne kadar battı batıyor, çöktü bitiyor haberleri yayınlansa da, firma HTC 10 ile beraber son derece üstün kamera alt yapısı ile sahalara döneceğinin sinyallerini veriyor.

Her ne kadar HTC hakkında pek çok sızıntı haber okumuş, neye benzeyebileceğini biraz tahmin etmiş olsak da firmanın en büyük silahı cihazın kameraları olacak gibi. HTC yetkilileri daha dedikodular çıkmaya başladığında oldukça tatmin edici bir kamera alt yapısının cihazın en önemli özelliği olacağını fısıldıyorlardı.

 

Dün Twitter’dan yapılan bir açıklama ve bir resim paylaşımı bu konuda beklentileri artırmaya yetti. HTC 10 kamerası Megapiksel altyapısından sıyrılarak Ultrapiksel deneyimi sunacak gibi görünüyor. Bu noktada HTC 10 akıllı cihazlar arasında dünyanın ilk Ultrapiksel kamerasını kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor. Önde ve arkada bulunan kameraların her ikisinin de bu özelliği taşıyacağının ima edildiği “arkalı önlü yeni dünya standardı” sloganı şimdilik kullanıcıyı heyecanlandırır mı bilmiyoruz. Ancak bildiğimiz şu ki 2016’da raflara yerleşen veya yerleşecek olan akıllı telefonlarda bulunan kameralardan çok daha üstün bir kamera düzeneği HTC 10’un elindeki şimdilik en büyük kozmuş gibi duruyor. 

Ultrapiksel nedir?

HTC UltraPixel tamamen HTC'nin patentini aldığı bir sistem. BU sistemle cihazdaki kamera, en az ışıklı ortamlarda bile geniş bir renk yelpazesi sunarak canlı, gerçeğe yakın fotoğraflar çekebilmeyi mümkün kılabiliyor.

  • HTC UltraPixel sensörlerde büyütülmüş piksellerin her biri 13 megapiksel kameraların çoğundan %300 daha fazla ışık yakalayabiliyor.
  • HTC ImageChip altyapısı sürekli otomatik odaklama, renk geçişi, parazit azaltma ve daha gerçekçi Yüksek Dinamik Aralık (HDR) gibi ekstra fotoğraf yetenekleri sunabiliyor.
  • F/2.0 diyafram açıklığı olması beklenen HTC 10, akılı telefon kameralarındaki en büyük diyafram açıklığı olarak dikkati çekiyor bu ölçek kamaranın tam olarak %44 daha fazla ışık kulanabiliyor.

HTC M10'un Gerçek Görüntüleri İnternete Sızdırıldı

HTC 10'un Çıkış Tarihi Belli Oldu

HTC One M10 Adıyla ve Özellikleriyle İlgi Çekeceğe Benziyor

YORUMLAR