HTC M4 ve HTC Butterfly 2 Yolda

HTC M4 ve HTC Butterfly 2 Yolda

Uzun zamandır ortada dolaşan dedikodulara göre Tayvanlı cep telefonu üreticisi HTC, kod adı M4 olan Android tabanlı yeni bir akıllı telefon üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Son zamanlarda ortaya çıkan ve cihazın teknik özellikleri hakkında bilgiler içeren çevrimiçi belgelerden sonra M4'ün dedikodu olarak kalmayacağına kesin gözüyle bakılıyor.

HTC One veya bir diğer adıyla M7'nin mini bir versiyonu olacağı söylenilen M4 kod adlı cihazla ilgili resmi bir açıklama yapılmamış olsa da, üretilecek yeni akıllı telefonun duyurusunun Haziran ayı içerisinde yapılması bekleniliyor.

"Ayrıca HTC daha önce piyasaya sürmüş olduğu Butterfly modelli akıllı telefonun yeni bir modeli üzerinde de çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor." söylentileri de bu yıl ortaya atılan ve gerçeği yansıtması muhtemelen olan söylentiler arasında yerini alıyor. Focustaiwan'ın yayınladığı habere göre isminin muhtemelen Butterfly 2 olarak lanse edileceği diğer bir akıllı telefonunsa yılın üçüncü çeyreğinde tanıtılması bekleniyor.

Tüm bu bilgiler BNP Paribas Securities Taiwan Ltd. çalışanı ünlü analist Laura Chen tarafından geliyor ve ayrıca Chan, HTC'nin gelirlerinin yılın ikinci yarısında önemli oranda artacağınıda dipnot olarak ekliyor.

Mavi ve Kırmızı HTC One Geliyor

YORUMLAR