HTC Nexus 9 Resmi Olarak Tanıtıldı

HTC Nexus 9 Resmi Olarak Tanıtıldı

Google’ın HTC ile birlikte çalışması sonucu ortaya çıkan Android 5.0’lı tablet modeli Nexus 9 da bugün duyurulan cihazlar arasındaydı. Tek elle rahat kullanım sunacak kadar ufak, çalışmak içinse yeterince büyük bir cihaz olarak tanıtılan Nexus 9, 17 Ekim’de ön siparişe açılacak, 3 Kasım’da da mağazalardaki yerini alacak.

HTC tarafından üretilen Nexus 9, 8.9 inç 2048 x 1536 çözünürlüklü 16:9 oranlı ekran ile geliyor. HTC cihazlarda gördüğümüz BoomSound hoparlörü, fırçalanmış metal yanları, ince çerçevesi ile dikkat çeken tablet, 2.3Ghz hızında çalışan 64-Bit NVIDIA Tegra K1 işlemci, Kepler DX1 grafik işlemci, 2GB RAM, 9 saat kullanım sunan 6700mAH’lik batarya ile geliyor.

İki farklı açıdan kıvrılan ve dizin üstüne dizüstü bilgisayar gibi güvenli bir şekilde yerleştirilebilen, tablete mıknatısla tutunan klavye ile birlikte gelen Nexus 9’un 16GB modeli 399 dolardan, 32GB modeli 479 dolardan, LTE bağlantısını destekleyen 32GB modeli 599 dolardan satışa sunulacak. Renk seçenekleri arasında beyaz ve siyah bulunmakta.

Nexus 9’un Öne Çıkan Özellikleri:

  • Ön yüzde bulunan HTC BoomSound hoparlör sayesinde film ve oyunlardan maksimum seviyede zevk alın.
  • 64-Bit işlemci sayesinde sekmeler arasında kolaylıkla geçiş yapın; tek dokunuşla e-postanıza bakın, videolarınızı izleyin.
  • Tablete mıknatısla tutunan, hassas klavyesi ile dilediğiniz açıda rahatlıkla yazın. İster evde, ister işte, isterseniz de hareket halinde işlerinizi rahatlıkla halledin.
  • Geliştirilen çoklu görev ile doküman düzenleme, webde gezinme, film izleme, müzik dinleme arasında kolaylıkla geçiş yapın.
  • Şimdiye kadarki en tatlı Android işletim sistemi Lollipop’u deneyimleyin.

Nexus 6 Resmi Olarak Tanıtıldı

Android 5.0'ın Android Lollipop İsmiyle Geleceği Resmileşti

YORUMLAR