HTC One A9, Android 6.0 Marshmallow ile Gelecek

HTC One A9, Android 6.0 Marshmallow ile Gelecek

Google’ın Android 6.0 Marshmallow işletim sisteminin final sürümünü resmi olarak ne zaman sunacağını bilmiyoruz ancak HTC cihazlarını takip eden kullanıcılarımıza güzel haberimiz var. Şirketin CEO’su tarafından “kahraman” olarak açıklanan HTC One A9 “Aero”, sağlam kaynaklardan gelen bilgiye göre Android 6.0 önyüklü gelecek.

HTC’de One M7 modelinden sonra işlerin yolunda gitmediğini hepimiz bilmiyoruz. One M7’den sonra çıkan cihazlar tasarım, donanım ve yazılım kısacası her yönüyle iyileşme göstermemekle birlikte yeni çıkan amiral gemisi modellere güncelleme sunulması ve diğer modellerin arka plana atılması kullanıcıların HTC markasına olumsuz yaklaşmasına sebebiyet verdi. Bu kötü durumdan kurtulmak isteyen HTC, şimdiye kadarki en güçlü HTC One modeli olacağı söylenen, kullanıcıları donanım ve yazılım tarafında tatmin edecek yeni bir amiral gemisi modeli çıkarmaya hazırlanıyor. Eylül’ün son haftasında tabiri caizse "bomba" bir HTC One tanıtılacak.

HTC One A9 Teknik Özellikleri:

29 Eylül’de tanıtılması beklenen HTC One A9’un kutusundan Sense 7 kullanıcı arayüzüne sahip Android 6.0 ile çıkması bekleniyor. Cihazın 5 inç 2560 x 1440 çözünürlüğü destekleyen ekranla geleceği, işlemcisinin Mediatek’in 64-bit mimarili 2.5GHz hızda çalışan 10 çekirdekli MT6797 olacağı, 4GB RAM’e sahip olacağa, 3500 mAH’lik bataryadan güç alacağı tahmin ediliyor. HTC’nin yeni cihazının kamera detayını bilmiyoruz ancak Ultrapiksel saçmalığını sürdüreceklerini tahmin ediyoruz.

HTC One A9 Fiyatı:

iPhone 6’ya benzerliğiyle konuşulan HTC One A9’un Amerika’da 600 dolardan satışa sunulacağı da tahminler arasında.

HTC One M8 Kullanıcıları İçin Kötü Haber: Sense 7 Hemen Gelmeyecek

YORUMLAR