HTC One M8 Kullanıcıları İçin Kötü Haber: Sense 7 Hemen Gelmeyecek!

HTC One M8 Kullanıcıları İçin Kötü Haber: Sense 7 Hemen Gelmeyecek!

Şu sıralar pazar değerinin düşmesiyle sıkıntılı zamanlar yaşayan Tayvanlı telefon üreticisi HTC, kullanıcılarına kötü haberler vermeye devam ediyor. HTC Ürün Yöneticisi Mo Versi’nin bu seferki müjdesi One M8 kullanıcılarını ilgilendiriyor.

Piyasadaki varlığını günden güne kaybeden HTC, kullanıcıların tepkilerini almaya devam ediyor. Bu seferki kötü haberimiz bir One M8 kullanıcısının Twitter üzerinden Mo Versi’ye sorduğu bir soru üzerine. HTC Ürün Yöneticisine sosyal ağdan yöneltilen “Sense 7 HTC M8 için ne zaman gelecek?” sorusuna Mo Versi’nin verdiği yanıt ise çok ilginç. Sense 7 arayüzünü Android M güncellemesi yayınlanmadan One M8 kullanıcılarına sunamayacaklarını belirten Mo Versi, bu yanıtı verdikten sonra adeta eleştiri yağmuruna tutuldu. Duruma anlam veremeyen kullanıcıları haklı buluyoruz. Çünkü geçtiğimiz bahar tanıtılan One M9, Sense 7 arayüzüyle gelmiş ve o günden bugüne oldukça zaman geçmesine rağmen ve de HTC uygulamaları güncellenmesine rağmen Sense 7 arayüzünü hala göremiyoruz. Öte yandan HTC’nin One M9’a Android 5.1 güncellemesini sunmaya başladığını biliyoruz ve güncellemenin One M8’e gelip gelmeyeceği konusunda resmi açıklama yapılmış değil.

Google’ın Android M güncellemesinin final sürümünü üreticilere ulaştırma ve üreticilerin cihazlarına entegre etme süresini dikkate aldığımızda Sense 7’nin 2016’dan önce gelmeyeceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

HTC One M9 Cihazlara Android 5.1 Güncellemesi Başladı

YORUMLAR