HTC One M9, 1 Mart'ta Tanıtılacak!

HTC One M9, 1 Mart'ta Tanıtılacak!

Dev akıllı telefon üreticilerinden olan HTC, en üst seviye telefon serisi HTC One serisinin Hima kod isimli yeni üyesinin tanıtımına hazırlanıyor. HTC One M9 adıyla çıkacak olan yeni HTC akıllısı, 1 Mart'ta Barselona’da düzenlenecek olan Dünya Mobil Kongresinde tanıtılacak!

HTC One M9 ile ilgili daha önce de yaptığımız haberlerde cihaza dair sızdırılan birçok bilgiyi paylaşmıştık. Yine aynı özelliklerde bir akıllı telefon olması beklenen HTC One M9’un özellikle güncel model M8’den kamerasıyla ayrılacağı söyleniyor. M8’de ultrapiksel adı verilen bir kamera sensörü kullanan HTC, bu modelde piyasanın genel akışına uyup megapiksele dönecek. 20 MP’lik bir kameranın olacağı M9, işlemci tarafında ise 8 çekirdekli SnapDragon 810 bulunduracak. Tasarım olarak zaten oldukça lüks izlenimi veren M8’in çizgisi yine bu modelde de devam edecek.

Cihazın ekranı ise SuperLCD3 adı verilen Quad-HD bir ekran olacak. 2840 mAh kapasitesinde bir bataryanın güç vereceği Hima kod adlı yeni HTC One M9, Sense 7 arayüzü ve Android 5 Lollipop ile gelecek. HTC’nin bu modeliyle beraber, akıllı cihaz pazarında ilk olacak bir yenilik tanıtması bekleniyor. Cihaz tanıtıldığında detaylı incelemesine yine sitemiz üzerinden erişebileceksiniz.

YORUMLAR