HTC One M9+ Akıllı Telefon Piyasasının Dengelerini Alt Üst Etmeye Kararlı

HTC One M9+ Akıllı Telefon Piyasasının Dengelerini Alt Üst Etmeye Kararlı

Akıllı telefon pazarının güçlü isimlerinden olan Tayvan merkezli üretici, HTC One ürün gamının en son ve en güçlü üyesi olma ünvanını taşıyan HTC One M9+'ı kullanıcıların beğenisine sundu.

Akıllı telefon piyasasında epey ses getirecek özelliklerle donatılmış olan bu cihaz, HTC ile özdeşleşen tasarım detaylarının yanı sıra donanım bazında da epey güçlü. Örneğin; cihazda HTC Dolby Audio destekli BoomSound surround sisteme yer verilmiş. Akıllı telefonundan müzik dinlemeyi ve oyun oynamayı seven kullanıcılar bu özelliğe epey ilgi gösterecektir.

Cihazı elimize aldığımız zaman göze çarpan tasarım detayları arasında tamamı metal yekpare gövde, bu gövdeye eşlik eden keskin metal kenarlar, ince işçilik ürünu kıvrımlar ve kusursuz parça birleşim noktaları bulunuyor. Bu detayların hepsi bir araya geldiğinde ortaya kusursuza yakın görünüm sergileyen bir akıllı telefon çıkıyor. Parmak izi destekli olan One M9+, bu şekilde güvenliği de üst düzeyde tutuyor.

Elbette HTC One M9+ sadece estetik olarak değil, donanımsal özellikleriyle de ilgi toplamayı başarıyor. Cihazın arka yüzünde yer alan 20 megapiksellik Duo kamera, 4K çözünürlüğe varan fotoğraflar ve videolar çekebiliyoruz. Dimension Plus ismi verilen teknolojisi sayesinde One M9+ ile çekilen fotoğraflar alışılagelmişin dışında bir derinliğe sahip oluyorlar. Profesyonel kameralarla boy ölçüşebilecek kaliteye sahip olan bu kamera sayesinde çektiğimiz fotoğraflara her baktığımızda o anı tekrar yaşıyormuş hissine kapılıyoruz. Her türlü ışık koşulunda kusursuza yakın sonuçlar almak üzere tasralanmış bir sistem olan HTC UltraPixel'in de bu başarıda payı büyük.

Cihazın arayüzü kontrolü tamamen kullanıcıya vermek ve sahibine benzersiz bir deneyim yaşatmak üzere özel olarak tasarlanmış. HTC Sense 7 arayüzüne yer verilen bu cihaz, her beğeniye hitap edecek türden renk şemalarına ve arka plan resimlerine ev sahipliği yapıyor.

HTC One M9+'ın altı çizilmesi gereken diğer bir özelliği de TV'ye ve harici hoparlörlere bağlanabilmesini sağlayan HTC Connect fonksiyonu. HTC Connect sayesinde sahibi olduğumuz cihazlarımızı akıllı telefonumuza kolay bir şekilde bağlayabiliyoruz ve medya dosyalarımızı direkt olarak bu aksesuarlarda çalabiliyoruz.

Vodafone, Yeni Smart 6 Akıllı Telefon, Tablet ve Saatini Tanıttı

YORUMLAR