HTC, One M9 İçin Mini Model Düşünmüyor

HTC, One M9 İçin Mini Model Düşünmüyor

Geçen yıl HTC çok beğenilen HTC One M8 modelinin hemen arkasından bir de HTC One M8 Mini modeli çıkarmıştı. Bu yıl HTC One M9 serisi için aynı planı uygulamayacağını açıkladı.

Normal şartlar altında HTC’nin birkaç yıldır uyguladığı Mini model serisi bu sene olamayacak. HTC’nin başkanlarından yapılan açıklamaya göre HTC yeni amiral gemisi telefonu olan HTC One M9 için bir küçük boy model tasarlamıyor.

HTC’nin bu konuda geri adım atmasının sebeplerinden biri akılı telefon endüstrisinin artık 5 inçten daha küçük telefon üretmeyi bırakmış olması. Phablet tarzı telefonlara yönelmiş olan Android pazarında küçük telefonların çok talep görmeyeceğini öne süren HTC, bu eğilimin mini serileri olumsuz etkileyeceğini düşünmüş olmalı.

HTC var olan modellerin daha ufaklarını yapmak yerine, pazarda sözü geçebilecek alternatif telefonlar tasarlamayı düşünüyor. Bundan dolayı bu sene HTC’den minik amiral gemileri beklememek gerekiyor. HTC, ABD Pazar verilerine çok önem veren bir üretici. HTC One M8 Mini serisinin geçen sene bu ülkede çok fazla satılmamış olmasının da bu kararlarına etki etmiş olması muhtemel. 

HTC One M9 Yeni Videoları 'Çok Uçuk'

Sony Xperia Z4 ve HTC One M9 Karşılaştırması

Samsung Galaxy S6 ve HTC One M9 Karşılaştırması

YORUMLAR