HTC One M9 Teknik Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

HTC One M9 Teknik Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

HTC'nin yeni amiral gemisi HTC One M9 sonunda tanıtıldı. Barcelona'da düzenlenen Mobile World Congress (MWC 15) etkinliğinde tanıtılan yeni cihazın teknik özellikleri ise dudak uçurtacak cinsten. Çok güçlü, yüksek performanslı ve göz kamaştıran bir akıllı telefon olan HTC One M9, 3 yıl süren çalışmaların bir ürünü.

HTC One M9 Teknik Özellikleri

Diğer akıllı telefon üreticilerinin son model telefonlarında gittikçe büyüttüğü ekranların aksine 5 inç'lik bir ekran kullanan HTC, sanırım daha büyük ekranların gereksiz olduğunu düşünüyor. 1080p destekli ekrana sahip olan HTC One M9'un tasarımı HTC'nin diğer tasarım ödülüne sahip cihazları M7 ve M8 gibi yine çok şık.

Dolby 5.1 surround ses sistemine sahip olan HTC One M9, bu özelliği ile dolby ses sistemine sahip olan ilk akıllı telefon. Bunun anlamı ise müzik severlerin cihaz ile birlikte kaliteli müzik dinleyebilecekleri. Kamera konusunda büyük değişikliğe giden HTC, One M9'da 20 magepiksellik bir arka kamera ile birlikte standart çift LED kullanmış. Önceki One cihazlarının da kaliteli fotoğraf ve video çekimleri yapmasına rağmen, kamera konusunda pek çok tepkiye maruz kalan HTC, One M9 üzerinde gerekli değişiklik ve gelişimi gösterdi. 20 megapiksellik arka kamera dışında, cihazın 4 ultrapiksellik ön kamerası bulunuyor.

144.2 x 69.3 x 9.6 mm boyutlarında olan HTC One M9, M8'e göre biraz daha ince ve kısa.

HTC One M9 hakkındaki en önemli gelişme ise Snapdragon 810 işlemci kullanılması diyebilirim. Qualcomm firmasının da önceki gün attığı Tweet ile açıkladığı yeni işlemcisi, HTC One M9 üzerinde bulunuyor. Bu işlemci ile birlikte 3 GB RAM, 32 GB'lık depolama alan ve mikro SD kart yuvası bulunan HTC One M9'in çift SIM kartlı versiyonları da ilerleyen günlerde piyasaya çıkabilir.

HTC One M9 Çıkış Tarihi

Mart ayının ortalarında global olarak piyasaya sürülmesi beklenen HTC One M9'un, çıkış tarihinde ufak değişiklikler yaşanabilir fakat beklenen çıkış tarihi Mart ayının ortaları.

HTC One M9 Fiyatı

Gümüş, altın, siyah ve pembe olarak 4 farklı renk seçeneği ile birlikte piyasaya çıkacak olan HTC One M9'in tahmini fiyatı 650 Dolar civarında. Henüz yeni tanıtılan cihazın fiyatı net olarak açıklanmamış olsada tahmini beklenen çıkış fiyatı diğer amiral gemilerinde olduğu gibi 650 Dolar civarında olması bekleniyor. Tabi bu fiyat ülkemize geldiğinde tam olarak 650 Dolar olmayacak. Vergilerin eklenmesinden sonra yaklaşık olarak 2000 - 2500 TL arasında bir satış rakamına sahip olacağını düşünüyorum.

1 Milyar Ziyaretçisi Olan Youtube Para Kazanamıyor!

YORUMLAR