HTC One M9, Yeni Kampanyasında iPhone 6 ve Samsung Galaxy S6'yı Nasıl Yendi?

HTC One M9, Yeni Kampanyasında iPhone 6 ve Samsung Galaxy S6'yı Nasıl Yendi?

HTC One M9 2015 yılının en çok beklenen telefonlarından biriydi. Ancak çıkışından sonra çeşitli talihsizlikler yaşadı. HTC One M9 şimdi bu sıkıntılı imajından hızla kurtulmaya çalışıyor.

HTC One M9 özellikle fotoğraf kalitesinin düşük ve çekirdek hızının yavaş olmasından dolayı çok eleştirildi. Ama yine de Android telefonlar arasında en çok tercih edilen 4’üncü marka olmayı başardı. Bu sıralamadan menün olmayan HTC yeni TV kampanyasında aslında iPhone 6 ve Samsung Galaxy S6 serisinden daha hızlı olduğunu kanıtlamaya çalışıyor.

Yeni TV kampanyasında turistik bir merkezde çeşitli insanlara bir kutu içerisine tipi ve markası gizlenmiş bir şekilde 3 telefon veriliyor. Birbirinin aynı ancak özel bir arayüze sahip olan bu cihazlarda insanların önce uygulama hızlarını test etmeleri ve daha sonrada uygulamalar arasında dolaşarak fotoğraf uygulamasını kullanıp, bir selfie çekmeleri isteniyor. Kullanıcılar tüm bunları yaparken telefonlarda bir kronometre çalıştırılıyor. Uygulamalar arasında dolaşırken ve selfie çekerken telefonların tepki süresi ölçülüyor. Elbette bir telefon bu testi diğerlerinden daha hızlı olarak başarıyla tamamlıyor.

Kapalı kutunun içindeki telefonlardan hızlı olanının hangisi olduğu kullanıcılara sorulduğunda çoğunlukla Samsung ya da iPhone cevabı alınıyor. Ancak kutular açıldığında hızlı cihazın HTC One M9 olduğu görülüyor.

HTC bu kampanyasında, hem insanların markalara karşı ön yargılı olduğunu, hem de HTC One M9’un tahmin edilenden çok daha hızlı bir cihaz olduğunu kanıtladığını düşünüyor.

İşte kampanyanın videosu. 

HTC One M9'a Güncelleme Geldi

HTC One M9'da Aşırı Isınma Problemi Olabilir

HTC One M9'un Kamerası Testlerde iPhone 4S Kadar Bile Başarılı Olamadı

YORUMLAR