HTC One M9'a Gelecek Olan Yeni Güncelleme Çok Önemli Bir Sorunu Çözecek

HTC One M9'a Gelecek Olan Yeni Güncelleme Çok Önemli Bir Sorunu Çözecek

HTC One M9’un kullanıcıları en çok üzen sorunu, batarya ömrü. Ancak yeni çıkan bir güncellemeyle bunun üzerinden gelineceği düşünülüyor.

HTC One M9 batarya kapasitesi ve ömrü bakımından kullanıcılarından geçer not alamadı. Yeni bir firmware ile güncellenecek olan HTC One M9’ların gelecek olan 1.40 sürümle daha uzun ömürlü ve daha kararlı bir batarya ömrüne kavuşacağı düşünülüyor. Zaten gelecek olan güncelleme özellikle bu soruna odaklı çözümler getiriyor.

PCMark batarya dayanıklılık testlerinde HTC One M9 tam zamanlı kullanımda 5 saat 12 dakika dayanabiliyordu ki, bu HTC One M8’in testlerinden bile düşük bir süre. Güncellemeyle ilgili internete sızan test görüntülerine göre kullanıcılar yeni güncellemeden sonra cihazı tek şarjla bir günden daha fazla kullanabilecekler. HTC One M9 ile arka arkaya Hızlı ve Öfkeli serisini seyretmezseniz bu süre oldukça makul gibi duruyor.

Ancak bu güncellemenin ne zaman telefonlara geleceği hakkında henüz kesin bir bilgi yok. Yine de HTC’nin sorun üzerine eğiliyor olması bile son derece mutlu edici bir haber.

HTC One M9 Tanıtıldı

Sony Xperia Z4 ve HTC One M9 Karşılaştırması

HTC One M9'da Aşırı Isınma Problemi Olabilir

YORUMLAR