HTC One M9'da Aşırı Isınma Problemi Olabilir

HTC One M9'da Aşırı Isınma Problemi Olabilir

Bu ayın başlarında düzenlenen Mobile World Congress (MWC) kapsamında tanıtılan ve bizi en çok heyecanlandıran akıllı telefonlardan biri HTC One M9 olmuştu. Mükemmel özelliklerinin yanı sıra tasarımıyla da dikkat çeken HTC'nin yeni amiral gemisi, çıktığı günden itibaren piyasanın en ateşli cihazlarından biri olacak. Ateşli derken yanlış anlaşılmasın, satış potansiyelinin aksine ısınma probleminden bahsediyorum. Zira şu ana kadar yapılan testler gösteriyor ki M9 normalden çok daha fazla ısınıyor. 

Hollandalı teknoloji sitesi Tweakers, yaptığı kıyaslama testlerinin sonuçlarını geçtiğimiz günlerde açıkladı. Yıl içinde çıkacak olan veya çıkmış amiral gemisi telefonları birer birer test eden site, HTC One M9'un tam 55.4 santigrat derece ısındığını kaydetti. Yüksek güç harcayan oyun ve uygulamaları kapsayan testin tamamında ise aşağıdaki sonuç çıktı:

HTC One M9 tüm iddialı akıllı telefonlar gibi Qualcomm 810 işlemciyi içinde barındırıyor. Ancak yapılan testler aşırı ısınma problemi olduğunu açıkça ortaya koyuyor. HTC bu konuda 'test cihazında sorun olabilir' savunmasını yapsa da, başka bir bağımsız test tüm planları alt üst edebilir. Umuyoruz ki bu sorun Tweakers'a gönderilen cihazla sınırlı kalır.

HTC One M9 Teknik Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

YORUMLAR