HTC One M9'un Kamerası Testlerde iPhone 4S Kadar Bile Başarılı Olamadı

HTC One M9'un Kamerası Testlerde iPhone 4S Kadar Bile Başarılı Olamadı

HTC One M9 kamerasıyla çok övünüyordu. Ancak yapılan testler kameranın bir iPhone 4S kalitesini bile aşamadığına işaret ediyor.

HTC One M9 satışları beklendiği gibi gitmiyor. Android pazarına hızlı ve görkemli bir giriş yapan HTC One M9’un satışlarının kötü gitmesinin sebebi kamerası olabilir. Çünkü cihazın kamerası yapılan testlerde ancak 3 yıllık iPhone 4S kadar performans verebildi.

HTC One M8 üzerine büyük yenilikler geldiği iddiasıyla piyasa çıkan One M9, beklendiği kadar etki yaratmadı. Hatta telefon ile ilgili çıkan haberler pazarda zor tutunmaya çalıştığını işaret ediyordu. Kullanıcıların en büyük şikayeti ise kamerasının performansı oldu.

Forbes haber ajansının teknoloji sayfalarında yer alan habere göre, HTC One M9 kamerasına yapılan testler, cihazın kamera özellikleri ve performansının Samsung Galaxy S3 ve iPhone 4S kameralarından bile iyi olmadığını ortaya koymuş. Yapılan testlere göre HTC One M9'un kamera performas ve kalitesi bazında 2015’te çıkan ya da çıkması muhtemel hiçbir telefonla yarışamayacağı sonucuna varılmış. HTC One M9’un rekabette üstün olduğu tek kamera yine kendi ürettiği HTC One M8 olmuş. 

HTC One M9 Kamera Çekim Örnekleri

TC, One M9 İçin Mini Model Düşünmüyor

Sony Xperia Z4 ve HTC One M9 Karşılaştırması

YORUMLAR