HTC One SV Tanıtıldı

HTC’nin One sersine katılması beklenen yeni modeli One SV’nin ülkemizde de satışa sunulacağı resmen açıklandı. Tayvanlı üretici HTC’nin One serisine mensup olması beklenen yeni akıllı cihazı HTC One SV yayınlanan basın bülteni ile ülkemizde de satışa sunu

HTC One SV Tanıtıldı

HTC’nin One sersine katılması beklenen yeni modeli One SV’nin ülkemizde de satışa sunulacağı resmen açıklandı. Tayvanlı üretici HTC’nin One serisine mensup olması beklenen yeni akıllı cihazı HTC One SV yayınlanan basın bülteni ile ülkemizde de satışa sunulacağı açıklandı. Geçtiğimiz günlerde Avrupa’da çıkışı gerçekleşeceği açıklanan cihazı biraz daha yakından tanıyalım.

Fiyatı ve kesin bir çıkış tarihi bulunmayan HTC One SV’nin 2013 yılında bizlerle olması bekleniyor. HTC One SV’nin Avrupa’daki satışları ise operatörlerce yapılacak. Ülkemize de bu operatörler ile girmesi beklenen cihazı 2013 yılının başında görmeyi bekliyoruz.

HTC One SV’nin teknik özelliklerine bakacak olursak; cihazda 1.2 GHz gücünde çift çekirdekli Qualcomm işlemci bulunuyor. Corning Gorilla Glass kaplama Super LCD2 ekrana sahip cihazda 1 GB RAM bulunuyor. 8 GB’lık depolama alanı bulunan One SV’nin bu hafıza alanını dilerseniz micro sd kartlar ile arttırabilirsiniz. Cihazın 5 megapiksellik arka ve 1.6 megapiksellik ön kamerası bulunuyor ve her iki kamerada HD video kaydı yapabiliyor.

Mavi ve beyaz renk seçenekleriyle gelen HTC One SV’de Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich işletim sistemi kullanılmakta. Cihazın 2013 yılı içinde Türkiye’de de satışa sunulması bekleniyor.

YORUMLAR