HTC One X9 Görselleriyle Sızdırıldı

HTC One X9 Görselleriyle Sızdırıldı

Tayvanlı üretici HTC’nin muhtemelen One A9’dan sonra tanıtacağı telefonu One X9 geçtiğimiz ay TENAA tarafından sertifikalandırılmıştı. Fazla geçmeden cihazın detaylı ve oldukça net görselleri sızdırıldı.

One A9 modeli ile yüzü gülen HTC, 2016’nın birinci çeyreğinde sonraki amiral gemisi telefonu One M10’u tanıtmadan karşımıza büyük olasılıkla One X9 ile gelecek. Cihazın internete sızdırılan görsellerinden çift ön yüz hoparlörler, metal gövde, kıvrımlı cam ekran, ekranın aşağısında (nihayet kapasitif tuşlar ekranı kaplamayacak) kapasitif dokunmatik tuşlar ve daha fazlasını netlikle görüyoruz. Kullanıcıların önceki One modellerinde en çok eleştirdiği noktaların kapatıldığı göze çarpıyor.

HTC One X9’un sızdırılan teknik özelliklerine göre One A9 düzeyinde bir telefonla karşılaşacağımızı netlikle söyleyebiliriz. 5.5 inç 1080 x 1920 çözünürlüklü IPS ekran, 2.2GHz hızda çalışan 4 çekirdek işlemci (Helio X10 olması muhtemel), 13 megapiksl çift ton flaşlı arka kamera ve 5 megapiksel Ultrapiksel teknolojisini kullanan ön kamera, 3000 mAh batarya ile gelmesi beklenen telefonun 2 farklı modeli olacak. 16GB modelde 2GB, 32GB modelde de 3GB RAM olacak. Yazılım tarafında Android 5.0 Lollipop ile geleceği söyleniyor ancak HTC’nin yeni cihazlarına Android Marshmallow’u sunacağı sözünü unutmayacağını unumuyoruz.

HTC One A9 Türkiye'de Satışa Sunuldu

YORUMLAR