HTC One'ı Tamir Etmek Neredeyse İmkansız

HTC One'ı Tamir Etmek Neredeyse İmkansız

Sahip olduğu özellikler ve yetenekler sayesinde HTC One piyasada olan en iyi akıllı telefonlardan bir tanesi. Görüntü kalitesi, hızı ve Android işletim sisteminden aldığı güç ile ülkemizde de oldukça iyi bir satış rakamı yakalaması planlanan akıllı telefonun tamir edilebilirliği ise akıllarda soru işareti bırakıyor.

iFixit adlı elektronik cihazları inceleyen ve onları parçalarına kadar ayıklayan yabancı blogun yaptığı çalışmalarda HTC One tamirat skoru olarak 10 üzerinden 1 almış durumda. Bu rakam şimdiye kadar sitenin bir telefona verdiği en düşük puan olarak da tarihe geçti.

Ekibin yaptığı incelemelerde HTC One'ın arka kapağını cihaza zarar vermeden açmanın imkansız olduğu dile getirildi ve ekranı değiştirmek için de arka kapağın kesinlikle açılması gerekiyor. Aynı zamanda cihazın içerisinde bulunan bakır folyo, diğer parçaları korumakta ancak kırışabilir yapısı nedeniyle yeniden yerine yerleştirme anlamında zor anlar yaşatmakta.

Cihazı tercih edecek olanlar bu zorluklardan dolayı tamir süresinin çok uzadığına yahut cihazlarının bozulması durumunda yeni bir tanesini uzun süre beklemek gerekebileceğini unutmamalılar.

Galaxy S4'ün tanıtımı iPhone 5 kadar ilgi görmedi

YORUMLAR