HTC RE Camera Resmi Olarak Tanıtıldı

HTC RE Camera Resmi Olarak Tanıtıldı

HTC şimdiye dek akıllı telefon pazarında oldukça iddialı ürünler üretmesine rağmen satış rakamlarında istenen başarıyı pek de yakalayamadı. Her ne kadar son aylarda kar etmeye başlasa bile diğer üreticilerin gelir düzeyine ulaşmasının oldukça uzak bir gelecekte olduğuna inanıyorum fakat bu durum HTC'nin dün ilginç bir ürünle karşımıza gelmesine engel olmadı. Dün ortaya çıkan HTC RE Camera şimdiye dek üretilmiş en ilginç görünümlü kameralardan bir tanesi olmaya aday.

GoPRO gibi profesyonel çekimler yapabilen cihaz, HTC tarafından yapılan açıklamalara göre ekstrem spor yapanlar için değil günlük hayatta kaliteli bir kamera arayanlar için üretilmiş durumda. Bu nedenle tehlikeli sporlar ve ilginç etkinlikler düzenleyenler yine GoPRO ile devam edeceklerdir ancak RE Camera'nın kabiliyetlerini de pek hafife almamak gerekiyor. Zira cihaz oldukça etkileyici teknik özelliklere sahip.

146 derecelik çekim yapabilen 16 megapiksellik kamerasının yanında LED bildirim ışıkları barındıran cihaz, herhangi bir arayüze sahip değil ve Android yahut iOS cihazlar ile eşleşerek çalışıyor. Böylece tek başına bir kamera olarak kullanılmasının pek de mümkün olmayacağını belirtmek gerek. 1080p çözünürlükte HD videolar çekebilen cihaz, slow motion çekim yapmak isteyenlere saniyede 120 kareyi 720p çözünürlükle sunuyor.

Tasarım olarak oldukça ilginç görünen ürüne dair görüntüleri aşağıdaki galerimizde görebilirsiniz:

Cihazın 1 saat 40 dakika boyunca 1080p video kaydı yapabilmesi ve ayrıca 1200 fotoğraf çekimine yetecek kadar batarya kapasitesi olması ise fotoğraf ve video çekmeyi sevenlerin oldukça hoşuna gidecektir. Her ne kadar 8 GB hafızayla birlikte gelse de SD kartlar kullanılarak bunun 128 GB'a kadar arttırılabileceği de açıklandı.

200 dolarlık ABD fiyat etiketine sahip olan kameranın insanlar tarafından tercih edilip edilmeyeceği ise şimdilik meçhul. Zira bu fiyatlara zaten çeşitli GoPRO modelleri bulunabiliyor ve insanların sadece telefon kullanmadan fotoğraf çekebilmek için bu tip ürünlere para verip vermeyeceklerini ise zaman gösterecek.

Android batarya ömrünü arttıracak uygulamalar

YORUMLAR