HTC Slogan Değiştiriyor

HTC Slogan Değiştiriyor

Uzun zamandır piyasada olmasına rağmen hedeflediği başarıyı yakalayamayan HTC, şimdiye kadar kullanmış olduğu "Quietly Brillant" sloganını yeni ürünlerinin reklamları için kullanmama kararı aldı. Şirketin pazarlamadan sorumlu yöneticisi Benjamin Ho tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada HTC'nin yeni amiral gemisi olan Android telefonu HTC One ile birlikte Apple ve Samsung gibi güçlü rakiplere kafa tutmak istediğini ve bu yolda çok daha cesur bir pazarlama kampanyasıyla piyasaya açılmak istediklerini dile getirdi.

Yeni pazarlamaları için cesur, gerçek ve neşeli temalarla yola devam etme kararı alan HTC tarafında "cesur" teması HTC'nin yeni ürünleriyle piyasada çok daha aktif ve agresif olacağını, "gerçek" teması yeniliklere ve yeni teknolojilere odaklanmayı, "neşeli" temasıysa tüketici talepleri ve karşılanmasının gelişimini vurgulayacak.

Pazarlama konusunda geçtiğimiz yıl içerisinde hayal kırıklığı yaşadığını dile getiren şirketin CEO'su Peter Chou, bu hayal kırıklığının 2013 yılı içerisinde de yaşnmaması için bu yıl pazarlama faaliyetleri için çok daha büyük bütçeler ayrılacağınıda dile getirdi. Bu noktada şirketin dijital pazarlama bütçesinin yüzde 200'ün üzerinde artış göstermesi bekleniyor.

HTC One'ın gecikmesiyle ilgili de konuşan Ho, şirketin yeni geliştirmiş olduğu Ultrapixel kamera tasarımlarının çok hızlı üretilemediğini ve bu nedenle kameraların tedarik sürecinde yaşanan sıkıntıların beraberinde HTC One'ın gecikmesinde etkili olduğunu dile getirdi.

Windows Store 50.000 Barajını Aştı

YORUMLAR