HTC Telefon Kullanıcı Arayüzü HTC Sense 8 Artık Tüm Telefonlarda Kullanılabilecek

HTC Telefon Kullanıcı Arayüzü HTC Sense 8 Artık Tüm Telefonlarda Kullanılabilecek

 Microsoft’un yaptığı gibi “pazarda rakiplerini alt edemiyorsan onlara yazılımlarını yüklersin” stratejisini benimseyen HTC, Sense 8 kullanıcı arayüzünü tüm Android cihazlara açacak.

HTC olmayan cihazlara HTC Sense 8 beta arayüzüne geçiş daveti yollamaya başlayan üretici, bu işe adı pek duyulmamış markalardan başlamayı tercih etti. Daha önce de Google Play Store’da stok bazı yazılımlarını diğer Android telefonlara açan HTC’nin bu daveti henüz büyük markalara gelmiş değil. HTC’nin kullanıcı arayüzü HTC Sense Home 8 beta, Android 4.4 ve üzeri cihazlarla uyumlu olacak. Aşağıda HTC beta arayüz davetinin bir örneği görülüyor. 

Arayüzün her hangi bir cihazda nasıl çalışıyor olduğuna dair henüz bir test raporu yayınlanmış değil. Ancak bu stratejinin pazarda aradığını bulamayan HTC’nin en azında stok yazılımlarını Android cihazlara yayarak bir pazarlama politikası güdüyor olabileceğini düşündürüyor. HTC Sense 8 her ne kadar tüm Android telefonlara gelse de asla orijinal kullanıcı arayüzünün işlevselliğini taşımayacak. Sadece elinizdeki telefona HTC makyajı yapmış olacaksınız.

Şimdilik test aşamasında olan uygulama yakında Google Play Store’a servis edilecek.

YORUMLAR