HTC U 11'in Özellikleri Ortaya Çıktı

HTC U 11'in Özellikleri Ortaya Çıktı

HTC, daha önce yayınladığı küçük görsellerle ilk ipuçlarını verdiği HTC U 11'in hangi tarihte tanıtılacağını da söylemişti; ancak telefonun özelliklerine dair herhangi bir açıklama yapmamıştı. Bugün ortaya çıkan benchmark testleri ile telefona dair ilk detaylar da görüldü.

Geekbench'te ortaya çıkan ilk puanlamalara göre telefon, tek çekirdek testlerinden 1912, çok çekirdekli testlerden 6137 puan aldı. Qualcomm'un en son işlemcisi Snapdragon 835 kullandığı görülen HTC'nin bu işlemcisinin 1.9GHz hızında çalıştırdığı belirtilirken, işlemciyle birlikte 4GB RAM tercihinde bulunduğunun da altı çizildi. 

Çoklu işlemci performansıyla Samsung Galaxy S8'e yetişmeyi başaran HTC U 11'in yine aynı test aracılığıyla 5.5-inch QHD ekran kullandığı ve microSD desteği ile 64GB dahili depolama alanıyla geldiği de ortaya çıktı. 12MP arka, 16MP ön kamera kullandığı belirtilen telefonun Android 7.1.1. sürümüyle geleceği de ortaya çıktı. 4,000mAh batarya ile birlikte Qualcomm'un Hızlı Şarj teknolojisini de kulanan telefonun aldığı skorlar ise şöyle oldu:

Tayvanlı telefon üreticisinin daha önce yaptığı açıklama ile merak edilen telefonun bütün özelliklerinin resmi olarka 16 Mayıs tarihinde açıklanacağı söylenmişti. Bu açıklama ile birlikte yayınlanan ufak bir videoyu ve diğer haberleri ise hemen aşağıdaki bağlantı adreslerinden bulabilirsiniz. 

HTC U 11 İlginç Reklam Filmiyle Çıkış Tarihini Duyurdu

HTC'nin Yeni Telefonu HTC U 11 Olabilir

YORUMLAR