HTC U Play Türkiye'de Satışta! İşte Fiyatı ve Özellikleri

Ömer Dursun
Ömer Dursun Mobil
YORUM YAZ

Son yıllarda ülkemizde istediği satış rakamlarını yakalayamayan HTC, yeni yılda Türkiye'ye orta segmentte bir cihazla giriş yaptı. U Play'de eski tip tasarımı benimseyen ancak kasada metal ile cam karışımını bir arada sunan HTC şirketi, bu cihazda 5.2 inçlik Full HD likit ekrana yer vermiş.

Kullanıcılarını arayüzüyle etkileyen U Play, eğlenceye odaklanmış durumda. Mediatek Helio P10'dan gücünü alan cihazda 3GB RAM ve 32GB / 64GB dahili depolama alanı bulunuyor. 2500 mAh bataryaya sahip olan U Play, HTC Sense Companion adlı yapay zeka teknolojisini barındırıyor. Bu yapay zeka ile U Play adeta bir arkadaş haline dönüşüyor ve kullanıcısına önerilerde bulunuyor.

HTC U Play Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Arkada ve önde 16MP çözünürlüklü kamera kurulumuna sahip olan U Play, arka taraftaki Optik İmaj Sabitleyici özelliği ile görüntüde daha az titreme sağlıyor. Dolayısıyla videolarınızda kalite maksimum seviyeye gelmiş oluyor. Ayrıca öndeki kamerada yer alan UltraPiksel özelliği 4 kata kadar daha fazla ışık hassasiyetini algılayabiliyor.

Şu anda ülkemizde üç farklı renk seçeneğiyle satışta olan HTC U Play'in fiyatı, tercihe göre 1300 TL'den başlayıp 1700 TL'ye kadar çıkabiliyor.

YORUMLAR