HTC U11 Piyasanın En İyi Kamerasına Sahip

HTC U11 Piyasanın En İyi Kamerasına Sahip

Kısa bir süre önce yeni amiral gemisi HTC U11’i tanıtan HTC, akıllı telefon kameralarındaki üstünlüğünü bir kez daha ortaya koydu. Akıllı telefon kameraları değerlendirmede güvenilir bir kaynak olan DxOMark tarafından piyasanın en iyi kamerasına sahip gösterilen HTC, bu alandaki başarısını tescillemiş oldu.

 

Kamera değerlendirme sitesi DxOMark’ın yaptığı piyasadaki en iyi akıllı telefon kameraları sıralamasında Apple ve Samsung gibi şirketleri geride bırakarak 90 puanla liderlik koltuğuna oturan HTC, bu listede daha önce de başı çekmişti. Google ismiyle piyasaya sürülmesine rağmen Pixel akıllı telefonların üreticisi olan HTC, bu listede liderliği ele geçirmişti. HTC 10 ile de bu başarıyı yakalayan HTC’nin bu iki modelden sonra DxOMark listesinde lider olan üçüncü amiral gemisi de HTC U11 oldu.

HTC U11’den önce son olarak Samsung Galaxy S8’in kamera özellikleri hakkında detaylı bir değerlendirme yapan DxOMark, HTC U11’in 90 puanla başı çektiği listede Galaxy S8’i 88 puanla ikinci ve Apple iPhone 7’yi 86 puanla üçüncü sıraya yazdı.

Hızlı otomatik odaklama sisteminde oldukça başarılı olduğu gözlemlenen HTC U11’in hem aydınlık hem de karanlık ortamlarda ayrıntıları başarıyla yansıttığı belirtildi. Karanlık ortamlarda yaşadığı hafif ayrıntı kaybına rağmen HTC U11’in video çekimlerinde de özellikle gelişmiş otofokus sistemiyle ön plana çıktığı da vurgulandı. Tanıtımı henüz yapılan HTC U11, 9 Haziran 2017’de satışa çıkacak.

İşte HTC U11 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

HTC U 11 İlginç Reklam Filmiyle Çıkış Tarihini Duyurdu

YORUMLAR