HTC U12+ Kamera Performansı DxOMark'ta

Geçtiğimiz gün Tayvanlı şirket tarafından tanıtılan HTC U12 Plus'ın kamera performansı test edildi. DxOMark tarafından yapılan test sonucunda U12+'ın başarılı bir sonuç verdiğini belirtmek gerekiyor. İşte HTC U12 Plus kamerası hakkında tüm detaylar:

Geçtiğimiz yıl HTC U11 ile zirveleri zorlayan Tayvanlı üretici, bu seneki amiral gemisiyle de kendisine üst sıralarda yer buldu. Toplamda 103 puan alarak ikinci sırada boy gösteren HTC U12 Plus, Samsung Galaxy S9 Plus, Google Pixel 2 gibi zorlu rakiplerini sollamayı başardı. Arkada ve önde toplam dört kamera barındıran U12+'ın arka tarafından 12MP + 16MP, ön tarafında ise çift 8MP'lik kamera kurulumu bulunuyor.

12MP'lik anakameranın geniş açı özelliğinden faydalanan HTC, aynı zamanda U12+'a telefoto yerleştirmiş. Yani zoom konusunda kullanıcıları tatmin etmeyi başaran U12 Plus, yakınlaştırmada detay kaybı seviyesini en alt düzeyde tutuyor. Ayrıca yeterli ışıkta renkleri, parlaklığı, detayları başarılı bir şekilde işleyebilen cihazın arka plan bulanıklaştırma oranı ise manuel olarak ayarlanabiliyor. Arka plan bulanıklılığının en üst düzeyinde bile fotoğraftaki objeyi ön planda tutmayı başarıyor.

Ancak yine de bulanıklılık konusunda eksiklere sahip olan U12+ çoğu akıllı telefonun aksine düşük ışıkta da olabildiğince yeterli. Özellikle bulanıklık yaşamayan fotoğrafta karanlık bölgeler otomatik olarak renklendirilebiliyor. Tabii ki düşük ışıkta detay kaybı yaşanmasına rağmen cihazın gayet başarılı sonuçlar verdiğini belirtmek gerekiyor.

Son olarak video performansında da kullanıcıları üzmeyecek olan HTC U12+, bu alanda da 95 puan aldı. Optik görüntü sabitlemeye ve HDR Boost 3 teknolojisine sahip olan cihazın hızlı odak yakalayabilmesi de artı paun kazandığı noktalardan bir tanesi.

Peki ya siz HTC U12+'ın kamera performansını nasıl buldunuz? Görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.