HTC U12'nin Teknik Özellikleri Belli Oldu

Son zamanların suskun şirketlerinden olan HTC, uzun aradan sonra iddialı bir amiral gemisini tanıtmaya hazırlanıyor. HTC U12 veya U12+ adıyla geleceği ifade edilen bu telefonun tüm detayları Verizon'un web sitesinde göründü. İşte detaylar:

Akıllı telefon departmanının önemli bölümünü Google'a sattıktan sonra adam akıllı bir model çıkarmayan HTC, finansal krizden kurtulmak adına tüm kullanıcıların ilgisini çekecek bir cihaz geliştiriyor. Çerçevesiz ekran ve 6 inç Super WQHD LCD ile geleceği söylenen U12'nin Snapdragon 845 yonga setinden gücünü alacağı dile getiriliyor. 6GB RAM'den beslenecek olan modelin kameraları da dikkat çekmeyi başarıyor.

Telefonun ekranında çentik yer alıp almayacağı henüz bilinmiyorken cihazın arka tarafında 4K video çekebilen çift kamera kurulumunun olacağı belirtiliyor. Ayrıca 3500 mAh bataryaya ve Android 8.0 Oreo sürümüne sahip olacak HTC U12'de IP68 toz-su sertifikası da bulunuyor. Hızlı şarj desteği sağlayacağı söylenen telefonda maalesef Quick Charge 1.0 olacak. Yani amiral gemisi kategorisindeki bir modele bu şarj türünün yakışmadığını belirtmek gerekiyor.

Verizon tarafından ortaya atılan özellikler bu şekildeyken HTC U12 veya U12+, Tayvanlı şirketin bu yılki tek ve en önemli amiral gemisi olacak gibi görünüyor. Ne zaman tanıtılacağı ve fiyat etiketinin ne olacağı belirsiz olan bu model hakkında görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.