HTC UA Healthbox: Dünyanın İlk Ağ Bağlantılı Fitness Sistemi

HTC UA Healthbox: Dünyanın İlk Ağ Bağlantılı Fitness Sistemi

HTC, CES 2016 Fuarı’nda ünlü spor markası Under Armour işbirliğiyle tasarladığı ağ bağlantılı sağlık seti UA HealthBox’ı tanıttı. Kullanıcının fitness, uyku, aktivite ve beslenmesini ölçmek ve takip etmek için tasarlanan ürünün detayları ve fiyat etiketi haberimizde.

HTC, hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz sene Under Armour ile olan iş ortaklığını duyurmuş, fitness odaklı ürünler üzerinde çalışacaklarının sinyallerini vermişti. Bir sene sonra HTC ve Under Armour UA HealthBox adında bir ürünle karşımıza çıktı. CES 2016’da tanıtılan ürün fitness bilekliği olan UA Band, kalp atış takibi yapan UA Heart Rate ve akıllı tartı UA Scale adını taşıyan üç cihazdan oluşuyor. HTC’ye göre bu sistem kullanıcının sağlıklarını kontrol altında tutmaları için ihtiyaç duyacakları her şey içeriyor.

Her zaman giyilmek üzere tasarlanmış UA Band ile aktivite, uyku ve egzeriz takibi yapmak için kullanılıyor ve göze batmayacak şekilde gizlenmiş ekran, gelişmiş çalışma modu ve kalp atışını gösteren LED’e sahip. UA Heart Rate ise göğüs kayışı ve kalp atış hızını izleyen çıkarılabilir sensörlerden oluşuyor. Egzersiz yaparken kullanıcıya varlığını hissettirmeyen bir ürün olarak tasarlanmış. Dairesel tasarıma sahip, WiFi bağlantısını kullanan ve kullanıcının ağırlık ve vücut yağ yüzdesi ölçümüne olanak tanıyan gelişmiş iletken boya teknolojisine sahip cam bir tabakadan oluşan LED ekranı ile dikkat çeken akıllı tartı UA Scale, 8 kullanıcının bilgisini hafızasında tutabiliyor.

Üç UA HealthBox cihazı da Under Armour Record uygulamasıyla Android ve iOS cihazlara bağlanabiliyor. Son olarak ürünün fiyatı 400 dolar ve 22 Ocak’tan itibaren Amerika’da satışa sunulacak.

,

Tüm CES 2016 Haberleri için Tıklayın

YORUMLAR