HTC, Üç Akıllı Telefon Modelinin Android Oreo Alacağını Açıkladı

HTC, Üç Akıllı Telefon Modelinin Android Oreo Alacağını Açıkladı

Android Nougat hala daha çok da yaygın olmayan bir Android sürümü olsa da tüm gözler yeni varis Android 8.0 Oreo’ya çevrilmiş durumda. Henüz bu hafta başında gelen Oreo güncellemesinin adının ilerleyen günlerde birçok akıllı telefon modeliyle anılacağına kuşku yok. Ancak HTC en erken davranan üretici oldu ve üç akıllı telefonunun Oreo güncellemesini alacağını onayladı.

Şimdilerde hangi telefonların yeni Android 8.0 Oreo sürümüne sahip olacağı üç aşağı beş yukarı tahmin ediliyor ancak HTC diğer tüm telefon üreticilerinden önce davranarak somut bir resim çizdi. HTC dün paylaştığı tweet ile HTC U11, HTC U Ultra ve HTC 10 modellerinin dünya çapında Android Oreo güncellemesini alacağını açıkladı.

Aslına bakarsanız HTC’nin söz konusu bu üç modelinin Android Oreo güncellemesini alacağı zaten tahmin ediliyordu. Yani HTC yaptığı bu açıklamayla kendini çok da riske atmadı. Ancak resmi açıklama noktasında şirketin hızlı davrandığı da bir gerçek. Ayrıca HTC’nin beklenen bir açıklama yapmasına karşın güncellemenin belli bölgelerde değil de dünya genelinde geçerli olacak olması sevindirici bir haber oldu.

Hangi Cihazlar Ne Zaman Android Oreo Alacaklar?

HTC U11, Amazon Alexa'yı Destekleyen İlk Telefon Olacak

YORUMLAR