HTC Windows Phone 8S Tanıtıldı

HTC Windows Phone 8S Tanıtıldı

HTC, dün gerçekleştirdiği bir etkinlikle Windows Phone 8 işletim sistemini kullanan Windows Phone 8S ve Windows Phone 8X isimli yeni akıllı telefonlarını tanıttı.

“Windows Phone 8” işletim sistemi ifadesinin sonuna sadece S ve X harflerini getirerek ilginç bir isim verme çalışma yapan HTC’nin bu yeni akıllı telefonları ilgi çekici özellikleri beraberinde getiriyor.

Windows Phone 8S

120.5x63x10.3 milimetre boyutunda olan yeni HTC akıllı telefon sadece 113 gram.

Cihazda 4 inçlik Super LCD ekran yer alıyor ve bu ekran 480x800 piksellik çözünürlük sunuyor. Ekranda her inç için 233 dpi’lik piksel derinliği belirlenmiş. Bu ekranın Gorilla Glass teknolojisi ile korunduğunu da ekleyelim. Cihazın işlemci kısmına göz attığımızda Qualcomm şirketi tarafından üretilen Snapdragon S4 işlemcisine denk geliyoruz. Bu işlemci Lumia 920’de de kullanılıyordu. İşlemci, 1 GHz frekansında çalışıyor ve bu donanıma Adreno marka 225 GPU’luk grafik işlemcisi ve 512 MB’lık ara bellek (RAM) eşlik ediyor. Cihazda yer alan dâhili depolama alanı ise 4 GB.

HTC WP8S üzerinde 5 MP çözünürlüğünde bir arka kamera bulunuyor ve bu kamera ile 720p HD boyutunda video çekilebiliyor. Ön kısımda yer alan kamera ise VGA. Üründe 1700 mAh kapasiteli bir batarya bulunuyor.

Windows Phone 8X ile ilgili yazımızı okumak ve ürünün özelliklerini görmek için "HTC'nin En Güçlü Akıllı Telefonu Tanıtıldı: Windows Phone 8X" isimli haberimizi okuyabilirsiniz.

YORUMLAR