HTC Windows RT İşletim Sistemli Tabletten Vazgeçti

HTC Windows RT İşletim Sistemli Tabletten Vazgeçti

Windows RT işletim sistemli tabletlerin aradan geçen uzun zamana rağmen pek o kadar da tutulmadıkları kesin. Hala istenilen kullanım oranlarını yakalayamayan Windows tabletleri üretmek isteyen şirketlerin sayısı da bir o kadar az. Şimdilik en çok dikkat çeken üreticiler arasında Microsoft ve Samsung yer alıyordu ve bunlara HTC'nin de eklenmesi beklenenler arasındaydı.

Ancak Samsung gibi sadece deneme amaçlı üretimler yapamayan ve daha dar bir maddi duruma sahip olan HTC'nin 12 inç ekranlı Windows RT tablet üretmekten vazgeçtiği Bloomberg tarafından açıklandı. Zira Samsung bu konularda biraz daha rahat davranıyor ve sadece satıp satamayacağını denemek için bile bazı ürünleri piyasaya sürebiliyor.

12 inçlik tablet iptal olurken, HTC'nin 7 inçlik Windows RT tabletinde ise bir iptal olmadığı açıklandı. 12 inçlik tabletin iptal nedenleri arasında ise hem satış beklentilerinin düşük olması, hem de fiyat yüksekliğinden dolayı ürünün tüketiciler için cazip olamayacağının düşünülmesi yer alıyor. Hali hazırda maddi sıkıntılarla uğraşan HTC'nin bu kararının ne derece doğru olduğunu ise önümüzdeki aylarda göreceğiz.

Galaxy S4 Mini, ucuz iPhone planını baltalıyor

YORUMLAR