HTC Yeni Amiral Gemisini 23 Mayıs’ta Tanıtacak

HTC 23 Mayıs Tanıtım

Tayvanlı akıllı telefon üreticisi HTC’nin yeni amiral gemisi bir süredir bekleniyordu ve yeni akıllı telefonun tanıtım tarihi belli oldu. HTC’nin resmi Twitter hesabından paylaşılan görsele göre, tanıtılacak olan telefon HTC U12 ya da U12+ olacak ve 23 Mayıs’ta tanıtımı yapılacak.

Daha önce bazı fotoğrafları sızdırılmış olan HTC’nin yeni amiral gemisinin, donanım özellikleriyle ilgili de bazı sızıntılar bulunuyor. Sızıntılara göre, telefonda biri 12 MP’lik diğeri de 16 MP’lik çift arka kamera yer alacak. Telefonun ön kısmında da 8 MP’lik çift kamera yer alacak. Telefon bu sayede muhtemelen detay kaybı olmadan çok daha fazla zoom yapabilecek.

Amiral gemisinde, 6 inç’lik bir QHD+ ekran, 6 GB RAM ve Snapdragon 845 işlemcisinin bulunması bekleniyor. Cihazın bataryasının 3,420 mAh olması ve cihazın IP68 suya/toza karşı dayanıklılığı ifade eden sertifikaya sahip olması bekleniyor.

HTC’nin yeni akıllı telefonu, Google'ın Android güncellemelerini hızlandırmak amacıyla tanıttığı Project Treble desteğiyle birlikte gelecek. HTC'nin resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda yeni amiral gemisi için şu ifadeler kullanıldı: "Çok yakında. Özelliklerinin toplamından daha fazlası olan bir telefon geliyor."