HTC'den Apple'a Ciddi Ayar: iPhone'u Getir HTC'yi Ücretsiz Götür!

HTC'den Apple'a Ciddi Ayar: iPhone'u Getir HTC'yi Ücretsiz Götür!

HTC A9 için piyasaya çıktığı günden beri eleştirilerin odağı olan HTC çılgın bir kampanya başlattı. Bu kampanyaya göre iPhone 6/6s getiren herkese HTC A9 ücretsiz olarak verilecek.

HTC'nin en güçlü telefonu olarak M9 bilinse de A9 çıktığı günden beri iPhone telefonlara benzerliğiyle eleştirilerin odağı konumunda. Çoğu görüşe göre kötü fiyat/performans grafiğine sahip olan HTC A9 aynı zamanda iPhone 6 cihazlarla inanılmaz derecedeki benzerliğiyle de olumsuz görüşler aldı. Uzun süren tartışmalar sonucu iki firma da birbirini taklit ettiklerini iddia etmişlerdi. 

Bu tartışma ile aralarındaki dostluk bozulan iki firma birbirine karşı cephe aldı. Bu tartışmayı HTC yeni bir kampanya başlatarak kızıştırdı diyebiliriz. Kampanya ise "eskisini getir yenisini indirimli götür" değil yenisini ücretsiz götür olarak belirlenmiş. HTC'nin yaptığı bu hamle Apple şirketine karşı açılmış bir savaş niteliği taşıyor. Üstelik kampanya sadece iPhone cihazları kapsamıyor. Samsung Galaxy S6 ile takas yapacaksanız 200 Dolar, LG G3 veya G4 cihazlarla takas yapacaksanız da 100 Dolar gibi bir indirim sağlıyor. HTC'nin diğer telefonlara indirimli takas yapması ancak iPhone'a ücretsiz takas yapmasının Apple tarafından nasıl karşılanacağını merakla bekliyoruz. Ayrıca HTC'nin bu kampanyadan nasıl etkileneceği de merak edilenler arasında.

Kampanya şimdilik sadece sınırlı ülkelerde geçerli. Ülkemize böyle bi kampanya gelecek mi şimdilik bir bilgimiz yok. Eğer HTC ülkemizde de böyle bir kampanya yaparsa sizin görüşünüz ne olurdu? Yorumlarınızı bekliyoruz.

HTC One A9 Teknik Özellikleri

HTC One A9 Türkiye'de Satışa Sunuldu

YORUMLAR