HTC'den ''HTC One A9 iPhone'u Kopyalamış'' Eleştirilerine Tokat Gibi Cevap!

HTC'den ''HTC One A9 iPhone'u Kopyalamış'' Eleştirilerine Tokat Gibi Cevap!

HTC, 20 Ekim tarihinde düzenlediği bir etkinlikte yeni amiral gemisi HTC One A9'u resmi olarak tüm dünyaya tanıtmıştı. HTC'nin yeni akıllı telefonu sahip olduğu donanımsal özellikler, ses kalitesi ve kamerası ile büyük potansiyele sahip olan bir mobil cihaz; fakat HTC One A9'un ilk dikkat çeken özellikleri bu sıraladığımız özellikler değil.

HTC One A9'un tasarımına bakıldığında ince ve zarif hatlara sahip olduğu görülebiliyor. Telefonun hafifliği, inceliği, yuvarlatılmış köşeleri, metal gövdesi ve metalik renk seçenekleri göze oldukça hoş gözükmekte. Fakat bu görünümün biraz iPhone telefonları andırmadığı söylenemez. Özellikle HTC One A9'un arka bölümünde yer alan çift çizgi tıpkı iPhone modellerindeki çizgilere benziyor. Bu durum da tüketicilerin kafasında doğal olarak "HTC, iPhone'u mu kopyalıyor?" sorularının oluşmasına neden oluyor.

HTC'nin Kuzey Asya başkanı Jack Tong'la yapılan bir röportajda bu soru kendisine sorulmuş. Jack Tong ise bu soruya bir hayli sert bir cevap vermiş ve kopyalayanın aslında Apple olduğunu iddia etmiş. Jack Tong'un cevabı şu şekilde:

"Biz kopyalamıyoruz. 2013 yılında tek parça gövdeye sahip olan bir telefon üretmiştik. Arka taraftaki anten tasarımı göz önüne alındığında kopyalayan taraf Apple. "

Jack Tong bu cevabında HTC One M7'yi kastediyor. Metal gövdeye sahip One M7'nin arkasında da çift çizgi yer alıyordu. Jack Tong sözlerine şu sözleri de ilave ediyor:

"HTC One A9 önceki telefonlarımıza göre daha ince ve daha hafif olacak şekilde üretildi. Bu bir değişim ve evrimdir ve biz kopyalamıyoruz. "

Peki siz konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

YORUMLAR