HTC'den One M9, One A9 ve HTC 10 Kullanıcılarına Android 7.0 Nougat Müjdesi!

HTC'den One M9, One A9 ve HTC 10 Kullanıcılarına Android 7.0 Nougat Müjdesi!

Google dün yeni mobil işletim sistemi Android 7.0'ı resmi olarak duyurmuştu. Bu yeni işletim sisteminin adının ne olacağını belirlemek için bir anket düzenlenmiş; hatta ülkemizden İnci Sözlük'ün başlattığı çalışmayla yeni ismin Android Namık olması için çaba verilmişti. Fakat Google Android Nougat adında karar kılarak bu adı dün resmileştirdi.

Google'ın Android 70'ın resmi adını açıklamasının hemen ardından HTC zaman kaybetmeden yeni Android işletim sistemini alacak akıllı telefonlarını duyurdu. HTC tarafından paylaşılan resmi bilgiye göre firmanın son amiral gemisi HTC 10'un yanında HTC One M9 ve HTC One A9 da Android Nougat güncellemesini alacak.

HTC bu açıklamayı yaparken herhangi bir tarih vermedi. Yani HTC 10, HTC One A9 ve HTC One M9'un ne zaman Android Nougat güncellemesini alacağını bilemiyoruz. Fakat HTC, Google'ın Android Nougat'ı geliştiricilere dağıtmaya başlamasından sonra bu tarihleri açıklayacağını not ediyor. Ayrıca diğer HTC telefonların Android Nougat güncellemesi alıp almayacakları da yine Android Nougat'ın geliştiricilere dağıtılmasının ardından belli olacak.

HTC Nexus 2016 Teknik Özellikleri Sızdırıldı

YORUMLAR