HTC'nin Durumu Kötü ve Her Geçen Ay Daha da Kötüye Gidiyor

HTC'nin Durumu Kötü ve Her Geçen Ay Daha da Kötüye Gidiyor

HTC One M9 hakkında gelen raporlar sadece kara haber taşıyorlar. HTC One M9 tek başına bu gidişi durduramıyor.

HTC gibi dev bir üreticinin bir yıl içinde yüzde 48.5 gerilemesi oldukça düşündürücü. Mayıs ayı gelirlerini 348 milyon dolar olarak açıklayan HTC, Nisan ayına oranla yüzde 20 gerilemiş görünüyor. Her ay satış grafiği hızla düşen akıllı telefon üreticisini bu rakamları geçen yılın aynı dönemiyle karşılaştırıldığında yüzde 50’ye varan bir düşüş gözden kaçmıyor.

HTC’nin CEO’su Cher Wang budurumdan rahatsız olan yatırımcılarını sakinleştirmek için yeni bir ürün sözü verdi. Bu ürünle ilgili detayları HTC, Yeni Tasarıma Sahip Olacak Amiral Gemisinin Sözünü Verdi haberimizde sizlerle paylaşmıştık. Ancak yatırımcılar HTC’nin ürünlerinden dolayı değil, zayıf pazarlamadan dolayı pazarda kan kaybettiğini düşünüyor. Bu yüzden yeni bir ürüne yatırım yapmanın durumu daha iyileştireceği fikrine pek katılmıyorlar.

Oysa HTC’nin reklam spotları ve TV reklam kampanyaları çok zayıf sayılmazlardı. HTC One M9 Yeni Videoları 'Çok Uçuk' haberimizde de yayınladığımız örneklerde de görüldüğü üzere Robert Downey Jr. gibi son derece popüler yıldızlardan oluşan kadrosuyla hızlı ve eğlenceli, akılda kalan çalışmalardı. Ancak yine de bu HTC’nin hızla pazarda kan kaybediyor olmasına engel olamadı.

Bu kan kaybının altında belki de Samsung Galaxy S6 serisi ile olan karşılaştırmalardan HTC’nin yenik çıkması ve daha öncede yayınladığımız HTC One M9'un Kamerası Testlerde iPhone 4S Kadar Bile Başarılı Olamadı haberinde de üzerinde durduğumuz zayıf özellikleri yatıyor olabilir.

Samsung Galaxy S6 ve HTC One M9 Karşılaştırması

Sony Xperia Z4 ve HTC One M9 Karşılaştırması

YORUMLAR