HTC'nin İlk Android One Telefonu: HTC U11 Life

HTC'nin İlk Android One Telefonu: HTC U11 Life

Geçtiğimiz haftalarda Xiaomi şirketi, Google ile anlaşmalı olarak çıkaracağı Xiaomi Mi A1 modelini duyurmuştu. Ayrıca ülkemizde de General Mobile şirketiyle anlaşma içerisinde olan Google'ın şimdi de HTC ile Android One konusunda anlaştığı iddia edildi. HTC'nin Android One işletim sistemiyle gelecek modelinin ismi ise; HTC U11 Life olacak. 

Birkaç ay önce hakkında bazı bilgiler sızdırılan HTC U11 Life, HTC şirketinin ilk Android One telefonu olma özelliğini taşıyor. Zaman zaman HTC haberlerini sızdıran özel bir ROM geliştiricisi olan LlabTooFeR, HTC "Ocean Life "' adında Android One sürümüne sahip bir telefon geleceğini ifade etti. Buradaki Ocean kelimesinin aslında, U11'i temsil ettiğini de belirteyim. Ayrıca U11 Life Edge Sense, Zoe ve HTC Camera uygulaması da dahil olmak üzere birkaç HTC özelleştirmesine sahip olacak. Bu özelleştirmelerin dışında cihazda stok Android arayüzü bulunacak.

HTC U11 Life'ın teknik özelliklerine baktığımızda, 5.2 inç Full HD ekran, ön ve arka tarafta 16MP kamera çözünürlüğü dikkat çekiyor. Snapdragon 560 yonga setinden gücünü alacak olan cihaz, IP67 sertifikası da bulunduracak. Ayrıca Google şirketinin bu telefonu ABD içerisinde pazarlaması da bekleniyorken, fiyatının 400 dolar seviyesinde olacağı söyleniyor.

Google, HTC'nin Akıllı Telefon Departmanını Satın Alabilir

HTC, Üç Akıllı Telefon Modelinin Android Oreo Alacağını Açıkladı

YORUMLAR