HTC'nin Windows Phone 8 Telefonları Sızdı

Dünkü Windows Phone 8 tanıtımının üzerinden henüz 24 saat yeni geçmişken bu işletim sistemini kullanacak akıllı telefon üreticilerinde hareketli günler yaşanmaya başladı. Windows Phone 8’e olan desteği açık bir şekilde gösteren üreticilerin başında gelen

HTC'nin Windows Phone 8 Telefonları Sızdı

Dünkü Windows Phone 8 tanıtımının üzerinden henüz 24 saat yeni geçmişken bu işletim sistemini kullanacak akıllı telefon üreticilerinde hareketli günler yaşanmaya başladı. Windows Phone 8’e olan desteği açık bir şekilde gösteren üreticilerin başında gelen akıllı telefon üreticilerinden HTC’nin üç yeni ürünle ilgili çalışmaları sızdı.

Edinilen bilgilere göre HTC, Zenith, Accord ve Rio isimli Windows Phone 8 kullanan üç ürün üretiyor. Bu ürünlerden kısaca bahsedecek olursak, HTC Zenith’in 4.7 inçlik 720p Super LCD 2 teknolojisine sahip dokunmatik bir ekrana sahip olacağını söyleyebiliriz. 8 MP’lik kamerası ile 1080p değerlerinde video kaydı yapabileceği belirtilen ürünün 42 Mbps kapasitesinde HSPA+ bağlantı gücüne sahip olacağı ekleniyor. Üründe yer alacak işlemcinin tam adı henüz belli olmasa da dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon işlemcinin yer alacağı söyleniyor.

HTC Accord isimli diğer üründe 720p Super LCD 2 dokunmatik ekran teknolojisi yer alırken bu ekranın 4.3 inç boyutunda olacağı iddia ediliyor. Zenith modeli ile aynı kamera ve bağlantı özelliklerine sahip olması beklenen Accord, MSM8260A kod adını taşıyan çift çekirdekli işlemciyi bünyesinde barındırabilir. Yakın alan iletişimi yani NFC desteği sunacağı öne sürülen cihazın 1 GB’lık ara belleğe sahip olacağı da eklenen bilgiler arasında.

HTC’nin Windows Phone 8 yüklü ilk akıllı telefonlarının bir diğeri ise HTC Rio. 4 inçlik WVGA dokunmatik ekranı bulunacağı ifade edilen cihaz, 14.4 Mbps HSPA bağlantı seviyesine ve 720p değerlerinde video çekebilen 5 MP’lik bir kamerayı üzerinde bulundurabilir. Diğer yandan üründe 512 MB’lık ara bellek olacağı ve Snapdragon S4 Plus işlemciye ev sahipliği yapacağı iddia ediliyor.

Tüm bu gelişmeler Microsoft’un Windows Phone 8 ile beklenenden daha hızlı bir giriş yapacağını gösteriyor. Diğer bir değerlendirmemizde, Microsoft ve HTC başta olmak üzere Windows Phone 8 rüzgârının aslında çok daha önce esmeye başladığı ve hazırlıklar konusunda ciddi bir yolun sessiz sedasız kat edildiği yönünde.

YORUMLAR