HTC'yi Kendinden Kurtarmak İçin İmza Kampanyası Açıldı

HTC'yi Kendinden Kurtarmak İçin İmza Kampanyası Açıldı

HTC'nin son zamanlarda yaşadığı maddi sıkıntılar ve kullanıcılardan gelen kötü geri dönümler nedeniyle büyük bir çıkış arayışında olduğu biliniyor. Ancak sunduğu kaliteli ürünlere rağmen bunlara gelen güncelleme sözlerinin tutulmaması, yetersiz teknik destek ve diğer sorunlardan dolayı pek çok kişi şirketin ürünlerini sevdiği halde oldukça rahatsız durumda.

Change.org'da açılan yeni imza kampanyası ise bu tepkinin ne boyutlara geldiğini gözler önüne seriyor. Başlatılan kampanyaya göre HTC'nin kendinden kurtarılması gerekiyor ve şirket CEO'su Peter Chou'nun kullanıcılardan gelen yeni fikirleri dinlemesi, farklı çalışanları işe alması ve işini daha özenle yapması talep ediliyor. Böylece HTC'nin durumunun daha kötüye gitmesinin engellenebileceği iddia edilen imza kampanyasının özellikle son dönemde üst düzey yöneticilerin istifa etmesi ile koşulların daha da zor hale geldiği bir dönemde hazırlanması da manidar.

Alex Hernandez tarafından hazırlanan imza kampanyasının temel noktaları şu şekilde:

  • Gururunuzu kendinize engel etmeyin
  • Kullanıcı tabanınızı araştırın ve alakalı reklamlar verin
  • Kullanıcılarınızı benimseyin
  • Özellikle güncellemeler konusunda sözlerinizi tutun
  • Operatörler yerine güncellemeleri siz kontrol edin
  • Tüketicilerinizle iletişime geçin ve onların geri dönmesini sağlayın

ABD çıkışlı olan kampanyanın hazırlanmasının nedenlerinden birisi de ülkede Samsung dışında Android için bir şeyler yapan tek şirketin HTC olması. Zira Motorola yeni cihaz çıkartmayacak, LG amiral gemisi cihazları sadece belli operatörler için sunuyor ve Sony operatör kilitsiz modelleri çok yüksek fiyatlardan satıyor.

İmza kampanyası başarıyla ulaşırsa bunun HTC üzerinde herhangi bir etkisi olup olmayacağını ise zaman gösterecek gibi görünüyor.

10 milyon Samsung Galaxy S4 distribütörlere gönderildi

YORUMLAR