Huawei, 2015 Yılında Toplamda 100 Milyon Telefon Satarak Kendi Rekorunu Kırdı!

Çin merkezli teknoloji şirketi Huawei, 2015 yılında toplamda 100 milyondan fazla satış yaparak 3. telefon üreticisi haline geldi.

Huawei, 2015 Yılında Toplamda 100 Milyon Telefon Satarak Kendi Rekorunu Kırdı!

Ren Zhengfei tarafından Çin'de kurulan başarılı teknoloji şirketi Huawei, ürettiği telefonları dünya üzerinde 100 milyon adet satarak yeni bir rekora imza attı.

Huawei, 2015 yılında toplamda 100 milyondan fazla akıllı telefon sattığını resmi Twitter hesabından duyurdu. Huawei satış rakamlarının yanı sıra paylaştığı diğer bilgilerle de teknoloji meraklılarını şaşırttı. Çin merkezli kurulan teknoloji şirketi Huawei, kendi ülkesinde yıl boyunca en çok telefon satan firma haline geldi. Yani Apple ve Samsung'u geride bırakarak yeni bir sayfa açmayı başardı. Bunun yanı sıra dünya pazarında da Samsung ve Apple'dan sonra 3. telefon üreticisi olduğunu da büyük bir heyecanla kullanıcılarıyla paylaştı. Yani Huawei artık Apple ve Samsung gibi dev teknoloji şirketleriyle büyük bir rekabet içerisine girdi.

Fiyat ve performans oranını iyi ayarlayarak 100 milyondan fazla satış yapmayı başaran Huawei, 2016 yılından da oldukça fazla umutlu. Yeni modellerini ilerleyen aylarda paylaşmasını beklediğimiz Huawei'ye dünya pazarında 3. olması büyük enerji verecek gibi görünüyor. Yani önümüzdeki yıl bizleri şirketler arası büyük bir rekabet ve kullanıcılar için fiyatı ucuz, performansı iyi telefonlar bekliyor diyebiliriz.

Huawei'nin 2015 yılında en çok sattığı telefonlar ise Honor ve Mate serisi olarak paylaşıldı. Bakalım ilerleyen günlerde bizleri hangi yeni Huawei modelleri bekliyor olacak.

Huawei Mate 8 Teknik Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Huawei'den Telefonlarınızın Bataryalarına Zarar Vermeyen Hızlı Şarj Yöntemi

YORUMLAR