Huawei Açıkladı: Avrupa'daki İlk fabrika

Yapılan yeni duyuruya göre Huawei, ekipmanların üretileceği fabrikayı Fransa’da açmayı planlıyor. Şirket, bu projeye 200 milyon eurodan daha fazla bütçe ayırdı.

Akıllı telefon sektöründe ciddi bir yere sahip olan Huawei, Avrupa'daki ilk fabrika ile ilgili açıklamalar yaptı. İşte şirketin bu yeni fabrikası ile ilgili detaylar.

Teknoloji devi Huawei yalnızca akıllı telefonlarıyla bilinmiyor. Şirket, dünya çapında birçok ülkede çok büyük altyapılar da kurmaya gayret ediyor. Bundan kısa bir süre önce ABD ve Çin arasında başlayan ticaret savaşının Huawei üzerindeki baskıları, özellikle telekomünikasyon sektörü açısından son derece önemliydi.

Huawei'nin Avrupa'da ilk fabrikası

Huawei, bugün yeni bir duyuru daha yaptı. Kuruluş, 4G ve 5G ağ ekipmanlarının üretileceği yeni fabrikasının açılacağı yeri herkese tanıttı. Böylece şirket ekipmanlar bakımından Avrupa'nın kalbinde çalışmalar yürütebilecek.

Yapılan yeni duyuruya göre Huawei, ekipmanların üretileceği fabrikayı Fransa’da açmayı planlıyor. Şirket, bu projeye 200 milyon eurodan daha fazla bütçe ayırdı. Bu sayede büyük bir teknolojik geri dönüş sağlanmaya çalışılacak.

Kuruluş, Fransa’da açacağı fabrikadan çıkacak ürünlerden toplam olarak 1 milyar dolarlık satış hedefliyor. Huawei'nin açacağı fabrikanın tam yeri ise şu an için net değil. Ancak fabrika Fransa’da açıldığında bu fabrika, Huawei’nin Çin dışındaki fabrikalarının en büyüğü olacak ve Avrupa’da açılan ilk fabrika olma özelliğini gösterecek.

YORUMLAR