Huawei Android'den Ayrılacağına Dair İddialara Cevap Verdi

Huawei Android'den Ayrılacağına Dair İddialara Cevap Verdi

Bir süredir kendi işletim sistemini geliştirdiği iddia edilen Huawei, bu dedikodulara cevap verdi. Weibo üzerinden açıklama yapan Huawei CEO'su Android ile yola devam edeceklerini söyledi.

Geçtiğimiz hafta ortaya atılan iddialara göre Huawei'nin eski Nokia çalışanlarını ve Apple iOS 1'in yapımcısı Abigail Brody'i bir araya getirerek kendi işletim sistemini yaptığı söyleniyordu. Son zamanlarda başarılı cihazlarla milyonlara varan satışlar gerçekleştiren Çin menşeli Huawei'nin Android ile yoluna devam edeceğinin sinyalleri de açık olarak verildi. Öte yandan şu sıralar Samsung için de benzer söylentiler internet üzerinde dolaşıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Huawei CEO'su Richard Yu, Weibo üzerinden yaptığı açıklama ile Google'ın geliştirdiği Android işletim sistemine övgü dolu sözler söyleyerek aynı zamanda şu an kullandıkları mevcut sisteme devam edeceklerini belirtti. Öte yandan şu sıralar geliştirilen Kirin OS hakkında konuşmayan Yu, Android ile devam edileceğini açıklasa da herhangi bir işletim sistemi üzerinde çalışmadıklarını söylemedi.

Öte yandan Android ve iOS'un başarılı performansı karşısında diğer geliştirildiği iddia edilen işletim sistemlerinin performansı akıllarda soru işaretleri oluşmasına sebep oluyor.

8GB RAM'li Telefonlar Gerçekten Gerekli Mi?

iPhone 7'lerin Tahmini Satış Fiyatları Sızdırıldı


YORUMLAR