Huawei, Apple'ı Kablosuz Şarj Üzerinden Fena Trolledi

Huawei Mate20 Pro troll 1

Çin’in en büyük teknoloji şirketlerinden bir tanesi olan Huawei, bugün Londra’da düzenlediği etkinlikle Huawei Mate 20 Pro modelini tanıttı. Yeni modelinin batarya kapasitesi konusunda oldukça iddialı olan şirket, yeni telefonlarının iPhone modellerini kablosuz şekilde şarj edebilecek kadar güçlü olduğunu belirterek, Apple’ı fena trolledi.

Türkiye saatiyle 16.00 sularında başlayan etkinlik sırasında Huawei yetkilileri, ilk olarak oldukça güvendikleri Huawei Mate 20 Pro modelinin detaylarını paylaştılar. Paylaşılan donanım detayları arasındaysa şunlar yer aldı: “Ekrana gömülü parmak izi sensörüyle gelişmiş yüz tanıma sistemini (3D Depth Sensing) bir arada sunan Huawei Mate 20 Pro, 6.39 inç 3120x1440 piksel, 19.5:9 OLED HDR ekrana sahip. 7nm üretim sürecinden geçen Kirin 980 (Cortex -A76 tabanlı CPU, Çift NPU, Mali-G76 GPU, 1.4Gbps Cat.21 Modem, 2133MHz LPDDR4X desteği) 6GB bellek ile güçlendirilen cihazın 128GB dahili depolama alanı nanoSD kartla genişletilebiliyor.”

Yukarıda sayılan çeşitli özelliklerinin yanı telefonun 4200 mAh bataryasının bulunacağı, bu bataryanın kablolu şekilde 40W, kablosuz olarak ise 15W olarak şarj edilebildiği belirtildi. Batarya konusunda oldukça güçlü olan telefonun, tüm bu gücüyle yeni iPhone modellerini kablosuz olarak şarj dahi edebildiği söylenenler arasında yerini aldı.

Çinli üreticinin yeni telefonuna dair tüm detayları ise Huawei Mate 20 Pro özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi başlıklı haberimizde bulabilirsiniz.