Huawei Bilgisayar Sektörüne Giriş Yapıyor

Huawei Bilgisayar Sektörüne Giriş Yapıyor

Dünyanın en büyük iletişim cihazları ve  üçüncü cep telefonu üreticisi olan Huawei, bilgisayar piyasasına giriş yapmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz aylarda gelen dedikodulara göre Huawei'nin bilgisayar işine de gireceği dillerde dolanıyordu. Son zamanlarda gelen yeni haberlere göre, Huawei MWC 2016'da ilk bilgisayarını tanıtacak. Ağ sistemleri üretiminde oldukça başarılı olan Huawei'nin böyle bir adım atacak olması uzun zamandır kesinleşmemişti ancak bu haberlere göre yakında gerçeğe dönüşmek üzere.

Çin haber kaynaklarına göre Huawei, 21 Şubat'ta başlayacak olan Mobil Dünya Kongesi'nde bilgisayar dünyasına hızlı bir giriş yapacak. Şirketin çıkaracağı ilk bilgisayarın adının MateBook olması bekleniyor. MateBook, klasik dizüstü bilgisayarlardan farklı olarak tablete dönüşebilecek. Inventec ile anlaştığı iddia edilen Huawei'nin Matebook'u çıkarmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Şu ana kadar Huawei cephesinden herhangi bir yalanlama ya da doğrulama gelmedi. MWC 2016'da hep beraber gerçeği göreceğiz. Sizce Huawei'nin bilgisayar sektörüne giriş yapması nasıl bir etki yapar?

Huawei, M2 10.0 Android Tabletini CES 2016'da Tanıttı

Huawei Mate 8'in Satış Fiyatı ve Çıkış Tarihi Açıklandı

YORUMLAR