Huawei CEO'sundan Katlanabilir Akıllı Telefon Açıklaması

Huawei CEOsu Katlanabilir Akıllı Telefon Açıklaması 1

Günümüzde akıllı telefon denilince bu pazarın liderleri olarak akıllara ilk önce Samsung ve Apple geliyor. Ancak Huawei de son dönemlerde yakaladığı satış rakamlarıyla akıllı telefon pazarında giderek daha çok söz sahibi olmaya başladı ve ciddi bir rakip konumuna geldi.

Huawei’nin katlanabilir akıllı telefon teknolojisinin de öncülerinden birisi olmak istediği biliniyor. Geçtiğimiz haftalarda Almanya'nın başkenti Berlin'de gerçekleştirilen IFA 2018’de Huawei CEO’su Richard Yu, şirketin katlanabilir bir akıllı telefon telefon çıkarma hazırlığında olduğunu söylemişti. Yu, şu günlerde bu konu hakkında yeni açıklamalarda bulundu.

Alman Welt gazetesine konuşan Richard Yu, katlanabilir akıllı telefonlar ile ilgili olarak gelen bir soru üzerine, Huawei’nin zaten bir süredir böyle bir cihaz üzerinde çalıştığını ve kullanıcıların bu cihaz için bir yıl daha beklemek zorunda kalmayacaklarını söyledi.

CEO Richard Yu, katlanabilir akıllı telefonların gelecek yıllarda bilgisayarların yerini alabileceğini düşünüyor. Çünkü Yu’ya göre insanların bilgisayar kullanımını bırakmamalarının en büyük sebebi cihazların sahip olduğu büyük ekranlar. Şimdiye kadar akıllı telefon ekranlarının, bilgisayarlar ile yarışabilecek boyuta ulaşamadığına değinen Yu, katlanabilir akıllı telefonlarla birlikte bu durumun değişeceğine inanıyor.

Huawei CEOsu Katlanabilir Akıllı Telefon Açıklaması 2

Apple ve Samsung da Katlanabilir Akıllı Telefon Üzerinde Çalışıyor

Katlanabilir akıllı telefon üzerinde çalışan Huawei’nin yanı sıra Apple ve Samsung’un da bu alanda çalışmalar yaptığı biliniyor. Geçtiğimiz haftalarda bu konuda CNBC’ye açıklamalarda bulunan Samsung CEO’su DJ Koh, Samsung’un katlanabilir akıllı telefonu için ilk kez tarih vererek Kasım ayında düzenlenecek olan Samsung Geliştirici Konferansı’nı işaret etmişti.

Katlanabilir akıllı telefon modeli için aldığı patente ait bir görseli daha önce basına sızan Apple tarafında ise Huawei ve Samsung’un aksine katlanabilir akıllı telefon konusunda şimdiye kadar yapılan bir açıklama ve verilen bir tarih olmadı.

YORUMLAR