Huawei de Google Edition Akıllı Telefonunu Hazırlıyor

Huawei de Google Edition Akıllı Telefonunu Hazırlıyor

Huawei her ne kadar ülkemizde bir kaç modeli hariç satış yapmasa da şirketin uluslararası çapta ne kadar büyük olduğunu görmezden gelmek zor. Çinli üreticinin hazırladığı akıllı telefon modelleri en büyük rakiplerine büyük oranda karşı koyabilecek güçte ve bu gücünü yakın zamanda tüm ülkelerde ortaya koymak istediğinin sinyallerini kolayca görebiliyoruz. Tabii ki diğer teknoloji devleri de Huawei'nin bu durumuna kayıtsız kalmıyorlar.

Google da Huawei ile Samsung ve HTC ile gerçekleştirdiğine benzer bir çalışma içerisine girmeyi planlıyor. Google Edition adı altında piyasaya sürülecek olan Ascend P6 modeli özellikle muazzam inceliği ile dikkat çeken akıllı telefonlar arasında. Henüz Google ile Huawei arasında görüşmeler devam ediyor ancak anlaşmanın büyük olasılıkla gerçekleşeceği tahmin ediliyor.

Cihaz tam olarak 6.2 milimetre kalınlığında ve 4.7 inç büyüklüğünde 720p çözünürlük sunabilen bir ekrana sahip. 1.5 Ghz hızındaki dört çekirdekli işlemcisi ve 8 megapiksel arka kamerası ile rakiplerinden geri kalmadığını söylemek mümkün. Böylece Google Edition sürümünün rekabetçi bir fiyat politikası izlenmesi halinde saf Android deneyimini tüketicilere sunabileceğini tahmin ediyoruz.

BlackBerry hala zararda

YORUMLAR