Huawei’den 1 Hafta Pil Ömrüne Sahip Akıllı Saat Geliyor

Huawei’den 1 Hafta Pil Ömrüne Sahip Akıllı Saat Geliyor

Almanya’nın Berlin şehrinde düzenlenen IFA 2018 boyunca ortalıklarda pek görünmeyen Huawei, piyasadaki en iddialı akıllı saati geliştirmek için kolları sıvadı. Çinli şirket, 1 hafta pil ömrüne sahip bir akıllı saat ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. 

Samsung ve Apple ile birlikte akıllı saat ekosisteminde boy gösteren en büyük firmalardan birisi olan Huawei, yeni bir yaklaşım üzerinde çalışıyor. Akıllı telefon satışlarında Apple’ı geride bırakarak ikinci sıraya yerleşen Çinli üretici, giyilebilir cihazlara olan yatırımlarını artırdı.

Huawei CEO’su Richard Yu, Digital Trends ’e verdiği demeçte, akıllı saat bekleyen kullanıcılara güvence verdi. Şirketin piyasadaki en iyi cihazlardan birisini geliştirmek için biraz daha zamana ihtiyacı olduğunu söyleyen Yu, beklentileri fazlasıyla karşılayacaklarını belirtti.

Son dönemde geleneksel saatlere kıyasla çok daha fazla satılmaya başlanan akıllı saatler, birçok işlevsel özelliğe sahip olmalarına rağmen beklenen pil ömrüne sahip değiller. Cihazın sınırlı büyüklüğü göz önüne alındığında, beklentileri karşılayabilecek bir batarya ömrü sağlamak bir hayli zor; en azından günümüz teknolojilerine göre. 

Huawei’nin bu konudaki hedefleri ise oldukça iddialı. Standart bir akıllı saatin ulaşamadığı bir hafta pil ömrüne sahip olabilecek bir akıllı saat geliştirmek isteyen Çinli şirket, batarya boyutunu Huawei Watch'un şık tasarımını kaybetmeyeceği bir noktada tutmak istiyor. 

Tabii ki, bu bize Huawei'nin bir sonraki akıllı saat modeli hakkında çok fazla şey söylemiyor. Zira şirketin hem donanım hem de tasarım anlamında katetmesi gereken daha çok mesafenin olduğu belirtiliyor. Dolayısıyla bu yıl içinde bir Huawei Watch 3 beklememek gerekiyor. Her şeye rağmen Huawei’nin yenilikçi yaklaşımının ilk meyvelerini görmek kesinlikle ilginç olacak.

YORUMLAR