Huawei'den Oyunculara Özel Telefon: Mate 20X

Son zamanlarda kullanıcıların en sevdiği telefon modellerinden olan oyuncu telefonları furyasına Huawei de katılıyor. Şirketin resmi Twitter hesabından paylaşılan bir videoda oyuncu odaklı Huawei Mate 20X modeli gün yüzüne çıktı.

Razer ile başlayan oyuncu telefonlar kategorisine bir üye de Huawei'den geliyor. Şu ana kadar sızdırılmayan ve adı duyulmayan Mate 20X isimli modelin üst düzey donanımı sayesinde ısınmayacağı ve buna bağlı olarak da oyunculara hitap edeceği ifade edildi. Yeni cihaz Huawei'nin Twitter hesabından paylaşılan videoda ortaya çıktı.

Önümüzdeki hafta içerisinde Londra'da gerçekleştirilecek lansman kapsamında Mate 20 serisini tanıtacak olan Huawei, bir sürpriz olarak Mate 20X modelini de tanıtacak gibi gözüküyor. Şu anda hakkında pek fazla detaya sahip olmadığımız model için yorum yapamıyoruz, ancak videoya göre 'buz gibi' Mate 20X'in oyuncuları beklediğini söylemek mümkün.

İlk olarak Kirin yonga setine verilen önemlerle ön plana çıkan Huawei, ardından da GPU Turbo modu sayesinde oyunlarda daha fazla performans sunmayı başarmıştı. Şimdi de Mate 20X ile yeni bir pazara yelken açan Çinli üreticinin Mate 20 modellerini 16 Ekim'de göreceğiz.