Huawei En Çok Satan Üçüncü Akıllı Telefon Üreticisi Oldu

Huawei En Çok Satan Üçüncü Akıllı Telefon Üreticisi Oldu

Elbette sıralamayı takip etmek için müneccim olmak gerekmiyor. Huawei, Samsung ve Apple’ın arkasından dünyada en çok satan telefon üreticisi olmayı başardı.

Tayvanlı üretici Huawei 2016 ilk çeyrek küresel akıllı telefon güncel pazar raporlarına göre, dünya çapında en çok akıllı telefon satan markalar arasında üçüncü sırada yer aldı. Yapılan analizlere ve IDC ( International Data Corporation ) şirket veri değerlendirmelerine göre şirketin sevkiyat rakamları, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 44 oranında artış göstermiş. Bunun yanı sıra, satış rakamlarındaki artış oranı ise yüzde 61 olarak gerçekleşmiş. Bu rakamları açıklayan IDC raporlarına göre Samsung’un akıllı telefon sevkiyatları yüzde 0,6 oranında artarken, Apple’ın aynı kategorideki ürün sevkiyatları ise geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 16,3 oranında düşüş göstermişti. Bu oranlardan dolayı Huawei’nin üçüncülük koltuğuna oturması son derece kolay oldu.

IDC 2015 analizlerinin işaret ettiği verilere göre, Huawei’nin özellikle küresel pazardaki orta-üst sınıf akıllı telefon satışlarında, (300 –500 dolar arası ürünler) 2015 4’üncü çeyreğine göre yüzde 9 oranında artış göstermiş. 

İşte En Detaylı Türk Telekom Huawei Honor 7 İncelemesi

Huawei Venüs İnternete Sızdı

Huawei Honor V8'in Özellikleri TENAA'da Görüntülendi

YORUMLAR